• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Spoločnosť DKV Mobility získala zlatú medailu EcoVadis za trvalú udržateľnosť

Spoločnosť DKV Mobility získala zlatú medailu EcoVadis za trvalú udržateľnosť

Spoločnosť DKV Mobility, jeden z popredných európskych poskytovateľov služieb mobility, získala od EcoVadis zlatú medailu za prínos k udržateľnosti za rok 2021.

18.2.2022 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť DKV Mobility, jeden z popredných európskych poskytovateľov služieb mobility, získala od EcoVadis zlatú medailu za prínos k udržateľnosti za rok 2021. EcoVadis je jedna z najrenomovanejších nezávislých organizácií pre hodnotenie udržateľnosti na svete.

Týmto ocenením sa spoločnosť DKV Mobility zaradila medzi tri percentá najlepších spoločností v kategórii "Poskytovanie ostatných služieb spoločnostiam a podnikom" a medzi päť percent najlepších z viac ako 85 000 spoločností, ktoré boli hodnotené globálnym poskytovateľom služieb hodnotenia udržateľnosti. Nové hodnotenie je o 22 bodov vyššie ako v predchádzajúcom roku, čím sa DKV posunulo z bronzovej na zlatú priečku.

"Sme hrdí na to, že patríme medzi 5 percent spoločností, ktoré EcoVadis hodnotí najlepšie," hovorí Marc Erkens, vedúci oddelenia udržateľnosti, novej mobility a verejných záležitostí, a dodáva: "Snažíme sa zabezpečiť, aby udržateľnosť bola súčasťou všetkého, čo robíme - v našich riešeniach pre zákazníkov, v našich obchodných procesoch, vo vzťahoch so zamestnancami a v našich sociálnych aktivitách v rámci našich komunít. Zlaté hodnotenie od EcoVadis dokazuje, že sme na správnej ceste k dosiahnutiu nášho firemného cieľa: urýchliť transformáciu smerom k efektívnej a udržateľnej budúcnosti mobility."

Na čo sa zameriava hodnotenie EcoVadis

Hodnotenie EcoVadis sa zameriava na štyri oblasti: životné prostredie, pracovné a ľudské práva, etika a udržateľné získavanie zdrojov. Metodika je založená na medzinárodných štandardoch udržateľnosti (Global Reporting Initiative, United Nations Global Impact, ISO 26000). Na hodnotenie udržateľnosti dohliada vedecký výbor zložený z odborníkov na trvalú udržateľnosť a dodávateľský reťazec.

Spoločnosť EcoVadis bola založená v roku 2007 a je najväčším poskytovateľom hodnotenia udržateľnosti podnikov s globálnou sieťou viac ako 85 000 hodnotených spoločností z vyše 160 krajín a 200 odvetví.

DKV Euro Service patrí medzi top poskytovateľov služieb pre dopravcov a flotily

DKV Euro Service je jedným z popredných poskytovateľov služieb v oblastiach mobility pre dopravný a logistický priemysel. Už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u viac ako 180 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek a tiež služby jednotnej úhrady mýta alebo vratiek dane z pridanej hodnoty či spotrebnej dane.

DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY. Spoločnosť je zastúpená v 45 krajinách, zamestnáva viac ako 1 300 pracovníkov po celej Európe a v roku 2020 dosiahla obrat vo výške 9,3 miliardy eur. Aktuálne je v obehu viac než 5,1 milióna servisných kariet DKV a palubných jednotiek u približne 213 000 zákazníkov. Tento rok bola karta DKV vyhlásená po sedemnásty raz za sebou za "Najlepšiu značku" v kategórii palivových a servisných kariet. Viac informácií na www.dkv-euroservice.com.

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie