• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Spokojnosť pacientov s Rooseveltovou nemocnicou vlani mierne klesla, negatívne hodnotili tri faktory

Spokojnosť pacientov s Rooseveltovou nemocnicou vlani mierne klesla, negatívne hodnotili tri faktory

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici.

Mierny pokles indexu celkovej spokojnosti pacientov zaznamenala v minulom roku Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica (FNsP FDR).

Vyplýva to z anonymných dotazníkov spokojnosti, ktoré v roku 2022 vyplnilo a odovzdalo spolu 8 769 hospitalizovaných pacientov, čo predstavuje 34,76-percentnú mieru návratnosti k počtu prepustených pacientov.

Zariadenie o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že pacienti negatívne hodnotili predovšetkým kvalitu stravy, materiálno-technické vybavenie izieb, ale evidujú aj pokles ich spokojnosti s vystupovaním personálu.

Nedostatky sa snažili minimalizovať

„V súvislosti s vývojom spokojnosti pacientov sme už v priebehu roka prijali viaceré opatrenia, aby boli tieto nedostatky minimalizované až úplne odstránené. Všetky výhrady a požiadavky pacientov k množstvu a kvalite stravy boli nutričnými terapeutmi okamžite preverené a ak to bolo potrebné, boli prijaté preventívne a nápravné opatrenia. Nemocnica tiež zabezpečila požadované množstvo bielizne,“ uvádza nemocnica a dodáva, že ostatné pripomienky a požiadavky pacientov na vykonanie technických úprav a dovybavenie oddelení boli riešené v rámci aktuálnych možností nemocnice.

Negatívne vyjadrenia pacientov k vystupovaniu zdravotníckeho personálu nemocnice riešili v nemocnici priebežne osobnými pohovormi s vedúcimi pracovníkmi dotknutých pracovísk.

Postoj pacientov k službám

Pacienti majú v anketovom lístku možnosť vyjadriť svoj kladný, ale aj záporný postoj k priebehu hospitalizácie. V sledovanom roku pacienti vyjadrili na anketových lístkoch 809 kladných hodnotení.

„V porovnaní s rokom 2021 evidujeme nárast kladných hodnotení. Na anketových lístkoch pacienti menovite vyjadrili pochvaly personálu 101-krát, z toho 41 bolo adresovaných lekárom a 60-krát sestrám,“ konkretizuje nemocnica s tým, že v roku 2022 bolo nemocnici doručených aj 74 ďakovných listov od spokojných pacientov a oproti roku 2021 tak zaznamenali nárast v tejto oblasti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie