• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Spojené štáty sankcionovali ruských operatívcov, ktorí sú obvinení z priamej účasti na otrave Navaľného

Spojené štáty sankcionovali ruských operatívcov, ktorí sú obvinení z priamej účasti na otrave Navaľného

Sankcie blokujú akýkoľvek majetok, ktorý môžu daní muži vlastniť v USA, a nielen to.

18.8.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty vo štvrtok uvalili sankcie a vízové obmedzenia na štyroch ruských spravodajských pracovníkov obvinených z priamej účasti na otrave ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného v roku 2020.

Úrad pre kontrolu zahraničných aktív ministerstva financií sankcionoval Alexeja Alexandrova, Konstantina Kudrjavceva, Ivana Osipova a Vladimira Panjajeva, ktorí sú operatívci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB). Panjajev údajne sledoval Navaľného pred jeho otravou a ostatní sú pracovníci Kriminalistického inštitútu FSB, tajného laboratória, ktoré údajne pracuje s jedmi.

Sankcie blokujú akýkoľvek majetok, ktorý môžu daní muži vlastniť v USA, a bránia im v obchodovaní s americkými občanmi a spoločnosťami. Ministerstvo zahraničia im a ich najbližším rodinným príslušníkom zakázalo vstup do USA. Štvoricu pritom rezort financií sankcionoval aj pred dvoma rokmi.

Navaľného, ktorý je jedným z najhlasnejších kritikov Kremľa, otrávili v auguste 2020. Počas letu zo sibírskeho Tomsku do Moskvy mu prišlo zle, tak lietadlo núdzovo pristálo v Omsku, kde ho hospitalizovali. Neskôr ho previezli do Berlína, kde strávil týždne v kóme, ale napokon sa zotavil. Široko sa predpokladá, že ho agenti FSB otrávili nervovoparalytickou látkou novičok.

Po návrate do Ruska v januári 2021 Navaľného zatkli a vzali do väzby za porušenie podmienky. Tento mesiac ho odsúdili na ďalších 19 rokov väzenia za extrémizmus.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie