• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Spišiaci po veľkej dráme a neuznanom góle zdolali Košice, prvýkrát v histórii môžu postúpiť do finále

Spišiaci po veľkej dráme a neuznanom góle zdolali Košice, prvýkrát v histórii môžu postúpiť do finále

Košice bojujú o obhajobu titulu a celkovo desiaty víťazný pohár pre majstra Slovenska.

13.4.2024 (SITA.sk) - Do finále extraligy majú bližšie hokejisti Spišskej Novej Vsi. V piatom súboji semifinále play-off Spišiaci zdolali Košičanov po veľkej dráme 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 82. min útočník Spišskej Novej Vsi Martin Bakoš.

V nedeľu séria pokračuje od 18.00 h v Košiciach. Ak zvíťazia hostia zo Spiša, prvýkrát v histórii postúpia do finále.

Zápas rozuzlilo druhé predĺženie

Šiesty zápas série rozuzlilo až druhé predĺženie, pričom už v tom prvom padol gól, po ktorom vypukli domáce oslavy. Presný zásah Juraja Majdana zo 75. min však neplatil pre postavenie mimo hry, o ktorom rozhodol dodatočne videorozhodca.

Košičania sa vrátili zo šatní, ale nakoniec aj tak odchádzali s prehrou po góle Bakoša z 82. min. Úradujúceho majstra to môže mrzieť dvojnásobne, lebo v Spiš aréne viedol 2:0 aj 3:1.

„Je super vyhrať zápas dvakrát. Samozrejme, po neuznanom góle to bolo frustrujúce, ale povedali sme si, že to musíme dať aj druhýkrát. Na ľad už pomaly vychádzala rolba a Košičania boli v šatni. Bolo to teda kuriózne a v tej chvíli ťažké. Potom nám však pomohla prestávka. Niečo sme si povedali a som šťastný, že to rozhodol „Baky“. Veľmi na sebe drie, je to správny líder a zaslúžil si to,“ povedal útočník Spišiakov Juraj Majdan pre hockeyslovakia.sk.

Rovnaká situácia ako vlani

„Zápas sme mali rozohraný výborne. Viedli sme 2:0 i 3:1, ale napokon sa to skončilo inak. Určite to mrzí. Súpera naštartovali presilovky, dostal sa do tlaku a využil to," zareagoval útočník Košíc Oliver Jokeľ.

Košice sa ocitli v identickej situácii ako pred rokom. Vlani tiež prehrali zápas číslo 5 semifinálovej série s Michalovcami a víťazstvom u súpera si potom vybojovali siedmy zápas. V ňom doma uspeli a získali titul. Teraz budú mať v šiestom dueli výhodu domáceho prostredia.

„Neostáva nám nič iné ako doma vyhrať a vynútiť si siedmy zápas. Stále to berieme tak, že musíme vyhrať jeden zápas v Spišskej. To je jediný cieľ, ktorý máme," dodal Jokeľ.

Musia hrať inak

Aj hokejisti Spišskej Novej Vsi sú v rovnakej situácii ako pred rokom, keď v semifinále viedli nad Zvolenčanmi 3:2 na zápasy a nakoniec im podľahli 3:4. Teraz to proti Košiciam nechcú dopustiť.

„Verím, že to dokončíme už na ich ľade. Musíme hrať inak, ako v predošlých košických zápasoch a zvládnuť to lepšie," uzavrel Majdan.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie