• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Špeciálny prokurátor Lipšic nebude komunikovať s redakciou Plus 7 dní

Špeciálny prokurátor Lipšic nebude komunikovať s redakciou Plus 7 dní

Dôvodom jeho rozhodnutia je článok v poslednom čísle týždenníka.

18.4.2023 (SITA.sk) - Daniel Lipšic ako špeciálny prokurátor už nebude poskytovať stanoviská Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) redakcii Plus 7 dní. Dôvodom jeho rozhodnutia je článok v poslednom čísle tohto týždenníka pod názvom „Hriešne miesto“, ktorý sa zameriava na priestor Slovenskej informačnej služby (SIS) označovaný ako „cigarový klub“.

„Redaktorka pred jeho publikovaním poslala ÚŠP otázky, v ktorých sa pýtala na to, či som niekedy bol v priestoroch cigarového klubu SIS a z akých dôvodov.

Na otázky redakcie Plus 7 dní odpovedal Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) pred viac ako týždňom pod podmienkou, že bude zverejnené celé naše stručné stanovisko, kde bola zodpovedaná každá otázka tohto týždenníka.

Redakcia Plus 7 dní, samozrejme, celé stanovisko nezverejnila, práve naopak, rozhodla sa spracovať článok mimoriadne manipulatívnym a klamlivým spôsobom... Keďže podmienkou zverejnenia stanoviska bolo jeho uverejnenie v celosti, ktorú podmienku redakcia Plus 7 dní porušila, nebudem dávať tejto redakcii žiadne ďalšie stanoviská, pretože ju považujem za súčasť obhajobných tímov osôb trestne stíhaných v dozore prokurátorov ÚŠP. Ja osobne stojím na opačnej strane barikády,“ uviedol dôvody svojho rozhodnutia Lipšic na sociálnej sieti Facebook.

Vydavateľstvo News and Media Holding (NMH), pod ktoré spadá redakcia Plus 7 dní stojí za redaktormi. „Plne stojíme za celou redakciou PLUS 7 DNÍ, osobitne za redaktormi, ktorí sa venujú investigatíve a kauzám. Vydavateľ zároveň ctí, rešpektuje a riadi sa pravidlami, ktoré sú definované zákonom o publikáciách, Etickým kódexom novinára a zodpovednosťou vydavateľa. Tie jasne definujú rámec vzťahu komunikácie medzi vydavateľom a redakciou, ako aj tretími stranami, ktoré sú článkami dotknuté," uviedlo v reakcii NMH.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie