• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

Sólymos: Je poľutovaniahodné, že pri vyslovení dôvery úradníckej vláde sa nebude pozerať na kvalitu programového vyhlásenia

Sólymos: Je poľutovaniahodné, že pri vyslovení dôvery úradníckej vláde sa nebude pozerať na kvalitu programového vyhlásenia

Podľa Sólymosa je úloha úradníckej vlády jednoznačná.

12.6.2023 (SITA.sk) - Programové vyhlásenie úradníckej vlády (PVV) je realistické, nezaťažené politickým súbojom a predvolenou kampaňou.

Ako ďalej v tlačovej správe uviedol predseda Mostu-Híd 2023 László Sólymos, najdôležitejšou úlohou súčasnej vlády je vyvažovať krik politických strán, doviesť krajinu k voľbám a minimalizovať umelo vyvolané obavy z manipulácie volieb.

Postoj politických strán prezrádza veľa

„Slovensko počas svojej existencie ešte nezažilo, aby PVV nebolo výsledkom politických kalkulov. Je poľutovaniahodné, že súčasný, nikým neriadený parlament pri vyslovení dôvery vláde Ľudovíta Ódora nebude vzhliadať na kvalitu tohto dokumentu,“ tvrdí Sólymos.

Zároveň si myslí, že postoj politických strán prezradí veľa o ich charaktere, či im ide o dobro krajiny, alebo o ďalšie vyhrotenie politickej situácie.

Hybridné hrozby treba brať vážne

PVV strana Most-Híd vníma ako správu o stave Slovenska a snahu o ozdravenie štátnych financií.

„Rovnako si ceníme snahu úradníckej vlády bojovať proti dezinformáciám. Zároveň si uvedomujeme, že v tejto oblasti budeme úspešní len vtedy, ak hybridné hrozby a ruskú propagandu budú brať vážne všetky politické sily, ktoré po septembrových voľbách budú mať šancu našu krajinu riadiť," uviedol predseda Mostu-Híd 2023.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie