• Dnes je: Sobota 04. decembra 2021 meniny má Barbora

Sociálnej poisťovni vzrástli pohľadávky, štátne zdravotnícke zariadenia dlhujú desiatky miliónov eur

Sociálnej poisťovni vzrástli pohľadávky, štátne zdravotnícke zariadenia dlhujú desiatky miliónov eur

Oproti koncu vlaňajška pohľadávky voči zdravotníckym zariadeniam stúpli o 33,3 milióna eur.

20.6.2021 (Webnoviny.sk) - Pohľadávky Sociálnej poisťovne za prvé štyri mesiace tohto roka vzrástli o 66,4 milióna na 902,2 milióna eur.

Takmer 253,2 milióna eur z toho tvorili pohľadávky na poistnom, ktoré poisťovni neuhradili zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti rezortu zdravotníctva a transformované zdravotnícke zariadenia.

Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január až apríl tohto roka.

Neplatenie mesačných odvodov

Pohľadávky Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortu zdravotníctva ku koncu apríla tohto roka dosiahli 231,8 milióna eur. Od konca minulého roka sa zvýšili o 29,8 milióna eur. Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov evidovala poisťovňa pri ôsmich zdravotníckych zariadeniach v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva.

Išlo o Univerzitnú nemocnicu v Martine, Fakultnú nemocnicu s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura v Košiciach, Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline, Národný ústav detských chorôb v Bratislave, Fakultnú nemocnicu J. A. Reimana v Prešove, Národnú transfúznu službu SR v Bratislave a Fakultnú nemocnicu v Trnave.

Stúpli aj pohľadávky voči transformovaným zariadeniam

Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam zaznamenala poisťovňa ku koncu apríla tohto roka pohľadávky vo výške 21,3 milióna eur, čo bolo oproti koncu vlaňajška viac o 3,5 milióna eur. „Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov v súčasnosti evidujeme pri piatich transformovaných zdravotníckych zariadeniach," uviedla poisťovňa.

Ide o Nemocnicu s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, Nemocnicu s poliklinikou v Novom Meste nad Váhom, Nemocnicu s poliklinikou v Považskej Bystrici, Nemocnicu s poliklinikou v Ilave a Nemocnicu s poliklinikou vo Veľkom Krtíši.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie