• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad poistného za máj

Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad poistného za máj

Odložiť si úhradu poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo príjmov z podnikania o 40 percent viac.

25.5.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za máj tohto roka. Lehota splatnosti sa im predĺži do 31. decembra 2023.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Odložiť si úhradu poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent viac. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.

Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za máj tohto roka platí pre povinne poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa, nie za zamestnanca. Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného.

„V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne," dodala poisťovňa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie