• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Sociálna poisťovňa rieši závažné problémy v oblasti dôchodkového poistenia, týkajú sa nedostatku zamestnancov

Sociálna poisťovňa rieši závažné problémy v oblasti dôchodkového poistenia, týkajú sa nedostatku zamestnancov

Vedenie prišlo s viacerými zmenami ich odbornej prípravy.

20.9.2023 (SITA.sk) - Sociálna poisťovňa má závažné problémy v sekcii dôchodkového poistenia. Týkajú sa podstavu zamestnancov a ich vysokej fluktuácie. Vedenie poisťovne preto prišlo so zmenou odbornej prípravy zamestnancov, ktorí pracujú v tejto oblasti.

Skrátenie odbornej prípravy

Zmena odbornej prípravy zamestnancov sekcie dôchodkového poistenia spočíva v skrátení odbornej prípravy novo nastúpených zamestnancov na pozícii dávkový referent pre tuzemskú agendu z 12 mesiacov na 6 mesiacov.

Záverečná skúška sa zmení z teoretickej na praktickú, aby zamestnanec preukázal na konkrétnych „živých“ spisoch svoje odborné znalosti. Frekvencia odbornej prípravy sa zvýši z jedenkrát ročne na dvakrát ročne.

Trojmesačná skúšobná lehota

Noví zamestnanci ešte pred nástupom na odbornú prípravu absolvujú počas trojmesačnej skúšobnej lehoty vstupnú adaptačnú prípravu.

Pod vedením im prideleného skúseného kolegu – v role vedúceho adaptačnej prípravy sa zaúčajú do informačných systémov a pracovných postupov," uviedla poisťovňa. Kľúčovým výstupom je identifikácia potenciálu, či sú schopní absolvovať odbornú prípravu.


Tento krok sa zaviedol, aby sa predišlo neočakávaným odchodom počas odbornej adaptačnej prípravy," zdôvodnila poisťovňa. Do novej adaptačnej prípravy nastúpilo 22 zamestnancov, z nich dvaja už 2 skončili pracovný pomer v skúšobnej lehote. Odborná príprava sa začala v septembri.

Získali 16 zamestnancov

V apríli tohto roka poisťovňa z interných a externých zdrojov získala na zahraničné dôchodky 16 zamestnancov. Osem zamestnancov presunula z tuzemských dôchodkov na odbor zahraničnej agendy na dobu určitú, po ktorej sa môžu rozhodnúť, či zotrvajú na novom odbore alebo sa vrátia späť na pôvodnú agendu.

Novo nastúpení zamestnanci, ktorí prešli výberovým procesom v gescii odboru ľudských zdrojov, nastúpili do odbornej prípravy a aktuálne v nej pokračujú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie