• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Sociálna poisťovňa priznala počas minulého roka takmer stotisíc dôchodkov, starobné penzie mali najväčší nárast

Sociálna poisťovňa priznala počas minulého roka takmer stotisíc dôchodkov, starobné penzie mali najväčší nárast

Počet vyplácaných dôchodkov sa vlani oproti roku 2021 zvýšil o 8,7 tisíca.

Sociálna poisťovňa priznala počas minulého roka 95,5 tisíca dôchodkov. V porovnaní s rokom 2021 išlo o nárast o 1,4 tisíca novopriznaných penzií.

Medziročný nárast

Najväčší nárast zaznamenala poisťovňa pri počte priznaných invalidných dôchodkov. Kým v roku 2021 poisťovňa priznala 13,7 tisíca invalidných penzií, vlani to už bolo 14,6 tisíca.

Počet novopriznaných starobných dôchodkov vlani medziročne klesol o 563 na 42,3 tisíca. Predčasných starobných dôchodkov poisťovňa v minulom roku priznala 11,5 tisíca, čo bolo o 527 viac ako v roku 2021. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne v roku 2022.

Starobné penzie

O niečo viac poisťovňa vlani priznala aj vdovských a sirotských dôchodkov. Pri vdovských penziách išlo o nárast o 56 dôchodkov na 17,5 tisíca novopriznaných dôchodkov, počet priznaných sirotských dôchodkov medziročne stúpol o 223 na 3-tisíc. Nárast poisťovňa zaznamenala aj pri vdoveckých penziách, a to o 302 dôchodkov na 6,5 tisíca penzií.

Počet vyplácaných dôchodkov sa vlani oproti roku 2021 zvýšil o 8,7 tisíca. Najviac sa o to pričinili starobné penzie, ktorých poisťovňa vyplácala medziročne viac o 8-tisíc. Počet vyplácaných vdovských dôchodkov klesol o 65, vdoveckých dôchodkov však poisťovňa vyplácala o 1,6 tisíca viac. Invalidných penzií pritom poisťovňa vyplácala medziročne o 3,3 tisíca menej.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie