• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Sociálna poisťovňa nasadila vysoké tempo, vlani vybavila o pätinu viac žiadostí o dôchodok ako v roku 2020

Sociálna poisťovňa nasadila vysoké tempo, vlani vybavila o pätinu viac žiadostí o dôchodok ako v roku 2020

Poistencom vlani Sociálna poisťovňa vyplatila až o 440-tisíc pandemických dávok viac ako počas prvej vlny pandémie v roku 2020.

25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa aj v období druhej a tretej pandemickej vlny COVID-19 poskytovala svoje služby poistencom vo vyššom tempe ako v období pred vypuknutím koronakrízy.

V minulom roku vybavila o pätinu nových žiadostí o dôchodok viac ako v roku 2020. Poistencom vlani vyplatila až o 440-tisíc pandemických dávok viac ako počas prvej vlny pandémie v roku 2020. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Vybavili viac žiadostí ako pred pandémiou

Zamestnanci Sociálnej poisťovne počas minulého roka spracovali spolu 121,7 tisíca nových žiadostí o dôchodok. Z tohto počtu Sociálna poisťovňa priznala 50,1 tisíca nových starobných dôchodkov, 12,1 tisíca predčasných starobných, 18,6 tisíca vdovských, 6,5 tisíca vdoveckých, 17,3 tisíca invalidných a 3,3 tisíca sirotských dôchodkových dávok.

„Spolu sme tak, aj napriek náročným časom, vybavili o 20 286 žiadostí viac ako v roku 2020. Predstavuje to nárast agendy približne o 20 percent,“ uviedol generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Juraj Káčer. Podľa neho ide o nárast aj v porovnaní s obdobím pred začiatkom koronakrízy. V roku 2019 totiž vybavila Sociálna poisťovňa 116,1 tisíca nových žiadostí o dôchodkovú dávku.

Pribudla aj nová tehotenská dávka

Vysoké tempo vybavovania žiadostí zaznamenala vlani Sociálna poisťovňa aj v oblasti pandemických dávok. Nad rámec bežnej agendy ich poistencom vyplatila 1 milión 245,4 tisíca, čo je takmer o 440-tisíc viac ako v roku 2020. Z toho bolo najviac pandemických nemocenských v počte 791,2 tisíca a pandemických ošetrovných, ktorých bolo 314,5 tisíca.

V minulom roku pribudla v agende Sociálnej poisťovne aj nová tehotenská dávka. Poisťovňa ich vyplatila viac ako 158-tisíc.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie