• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Sociálna poisťovňa minula na dôchodky za prvé dva mesiace v roku o 211 miliónov viac než vlani

Sociálna poisťovňa minula na dôchodky za prvé dva mesiace v roku o 211 miliónov viac než vlani

Počet vyplácaných vdovských dôchodkov vzrástol o 878, vdoveckých dôchodkov poisťovňa vyplácala o 1,6 tisíca viac. Invalidných penzií však poisťovňa ku koncu februára vyplácala medziročne o 2,7 tisíca menej.

Výdavky Sociálnej poisťovne na vyplácanie dôchodkových dávok za prvé dva mesiace tohto roka medziročne vzrástli o 211 miliónov eur.

Kým v januári a februári minulého roka vynaložila poisťovňa na výplatu penzií 1,33 miliardy eur, za dva mesiace tohto roka to bolo 1,54 miliardy eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január a február tohto roka.

Najviac si vyžiadala valorizácia

Valorizácia dôchodkov od 1. januára tohto roka si vyžiadala takmer 189 miliónov eur. Priemerné zvýšenie na jeden dôchodok predstavovalo 46,34 eura.


Starobné penzie v priemere stúpli o 56,67 eura, predčasné starobné penzie o 60 eur a invalidné dôchodky o 35 eur.

Stúpol počet vyplácaných dôchodkov

Počet vyplácaných dôchodkov sa ku koncu februára medziročne zvýšil o 12,7 tisíca. Najviac sa o to pričinili starobné penzie, ktorých poisťovňa vyplácala medziročne viac o 10,7 tisíca.


Počet vyplácaných vdovských dôchodkov vzrástol o 878, vdoveckých dôchodkov poisťovňa vyplácala o 1,6 tisíca viac. Invalidných penzií však poisťovňa ku koncu februára vyplácala medziročne o 2,7 tisíca menej.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie