• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

So súčasnou vládou je nespokojných 71 percent Slovákov, najkompetentnejší minister je Sulík

So súčasnou vládou je nespokojných 71 percent Slovákov, najkompetentnejší minister je Sulík

S vládou Igora Matoviča sú veľmi spokojné len tri percentá opýtaných a skôr spokojných je 24 percent respondentov.

7.2.2021 (Webnoviny.sk) - So súčasnou vládou je veľmi nespokojných 38 percent a skôr nespokojných je 33 percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK pre RTVS, ktorý vypracovali od piatku 22. do stredy 27. januára na vzorke 1 008 respondentov.

Naopak s vládou Igora Matoviča (OĽaNO) sú veľmi spokojné len tri percentá opýtaných a skôr spokojných je 24 percent respondentov.

Agentúra ďalej zisťovala kompetentnosť členov vlády. Najlepšie ohodnotili respondenti ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), s ktorým je spokojných 24 percent respondentov.

Za ním nasleduje ministerka spravodlivosti Mária Kolíkova (Za ľudí) so 16 percentami, minister školstva Branislav Gröhling (SaS) s 15 percentami, minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) so 14 percentami, minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) s 11 percentami a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) s 11 percentami.


Pod desať percent opýtaných získali v hodnotení kompetentnosti minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) s deviatimi percentami, minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s deviatimi percentami, minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) s piatimi percentami, minister financií Eduard Heger (OĽaNO) so štyrmi percentami, minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina) s dvomi percentami, minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO) s dvomi percentami a jedno percento získal minister vnútra Roman Mikulec a ministerka kultúry Natália Milanová (obaja OĽaNO).

Nová štúdia šokuje. Infekcia spôsobená SARS-CoV-2 môže viesť k drastickému zníženiu plodnosti u mužov

Frustrácia Slovákov je čoraz viac citeľná, predčasné voľby však podľa politologičky nehrozia

Pre COVID-19 majú slovenskí psychiatri plné ruky práce. Vírus tiež priamo spôsobuje neurologické ochorenia

Fico a Pellegrini rátajú s občanmi, že Matovičovi privodia jeho koniec

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie