• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

SNS má podľa Danka oproti Republike navrch, Uhrík si pod sebou podpiľuje konár a len vymenil uniformu za oblek

SNS má podľa Danka oproti Republike navrch, Uhrík si pod sebou podpiľuje konár a len vymenil uniformu za oblek

Andrej Danko zopakoval, že by chcel vládnuť spolu s Hlasom-SD a Smerom-SD.

21.6.2023 (SITA.sk) -  Slovenská národná strana (SNS) má oproti hnutiu Republika navrch, pretože má koaličný potenciál, zatiaľčo s Republikou sa nikto nerozpráva. Povedal to predseda SNS Andrej Danko v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní. Poukázal na to, že líder Republiky Milan Uhrík vyzýval vo videu vlastencov, aby nevolili SNS a ĽSNS.

Uhrík podpiľuje pod sebou konár

Podľa Danka si svojimi vyjadreniami podpiľuje pod sebou konár, keď „nadáva na Kotlebu, na Pellegriniho a na Fica.“ Šéfa Smeru-SD Roberta Fica podľa jeho slov nahneval Uhrík svojimi útokmi na adresu europoslankyne Moniky Beňovej (Smer-SD). „Uhrík si musí uvedomiť, že keď si prezliekol uniformu za oblek, tak sa musí naučiť rozprávať s každým,“ povedal Danko.

Dankove priority

Zopakoval, že by chcel vládnuť spolu s Hlasom-SD a Smerom-SD. „Ak nevznikne vláda Smeru, Hlasu a SNS, Slovensko sa bude rútiť do bruselského pekla. Pre mňa je prioritou vrátiť Petra Pellegriniho z cesty k progresívcom a k Saske a dať ho dokopy so Smerom,“ vyhlásil.

SNS by sa podľa neho v prípade lepšieho volebného výsledku vždy snažila zostaviť vládu so stranami, ktoré majú medzinárodnú akceptáciu. Doplnil, že vedia dobre komunikovať aj s KDH.

Ideológiu Kotlebu nešírili

SNS má na kandidátke aj ľudí, ktorí predtým kandidovali za kotlebovcov, napríklad poslanca Národnej rady SR Tomáša Taraba a sudcu Miroslava Radačovského. Danko v tom problém nevidí a tvrdí, že „títo ľudia nikdy ideológiu Kotlebu ani ľudí blízkych Republike nešírili.“

Na margo neustálych útokov Roberta Fica na prezidentku Zuzanu Čaputovú povedal, že niekedy ho „trochu nepoznáva“, ale na druhej strane ho chápe, pretože Čaputová je podľa jeho slov „zhmotnením zla.“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie