• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

SNS je naklonená spolupráci so Smerom-SD, Hlasom-SD či KDH. Dve strany si však po svojom boku predstaviť nevie

SNS je naklonená spolupráci so Smerom-SD, Hlasom-SD či KDH. Dve strany si však po svojom boku predstaviť nevie

Spolupráca s týmito stranami by podľa Rudolfa Huliaka bola cez čiaru.

1.10.2023 (SITA.sk) - Slovenská národná strana (SNS) je naklonená povolebnej spolupráci so stranou Smer – sociálna demokracia a Hlas – sociálna demokracia, prípadne s Kresťanskodemokratickým hnutím.

Naopak, vládu si nevie predstaviť s hnutím Progresívne Slovensko či stranou Sloboda a Solidarita.

Ako ďalej uviedol Rudolf Huliak, ktorý figuroval pod číslom 150 na kandidátke SNS, v diskusnej relácii O 5 minút 12 verejnoprávnej televízie RTVS, akákoľvek spolupráca s liberálnymi a progresívnymi stranami by u nich bola cez čiaru.

Mesežnikov našiel jedno pozitívum volieb a vysvetlil, kto Republike na poslednú chvíľu „ukradol“ voličov

Päťpercentný rozdiel medzi prvým Smerom a druhým Progresívnym Slovenskom je prekvapujúci a jeho dôvodom je zrejme to, že Smer získal na poslednú chvíľu voličov Republiky. Pre agentúru SITA to povedal politológ Grigorij Mesežnikov.

„Voliči sa tak rozhodli najmä z praktických dôvodov, pretože nemali istotu, že Republika sa dostane do parlamentu, keďže v posledných prieskumoch klesala,“ poukázal.

Najpravdepodobnejšia koalícia

Ako najviac pravdepodobná sa podľa neho rysuje koalícia Smeru, Hlasu a SNS, čomu napomohol aj fakt, že Republika sa nedostala do parlamentu.

„Zatiaľ čo SNS je pre Petra Pellegriniho viac-menej akceptovateľný subjekt, tak do koalície so Smerom a Republikou by, podľa mňa, nešiel,“ zhodnotil politológ. Ak by sa líder Hlasu Peter Pellegrini rozhodol ísť do koalície s pravicou, podľa Mesežnikova by hrozilo, že Smer mu „rozoberie“ poslanecký klub.

„Myslím, že v Hlase je väčšina za koalíciu so Smerom a keby sa Pellegrini pokúšal o iné riešenie, možno by sa Robert Fico ani nemusel tak veľmi usilovať a stačilo by vyslať signál, že ich očakáva v Smere a prešli by k nemu,“ domnieva sa Mesežnikov.

Pozitívum volieb

Ako pozitívum týchto volieb politológ označil to, že Slovensko nebude mať parlamente po ôsmich rokoch fašistickú silu, ktorá ovplyvňuje názory ľudí a verejný diskurz. „Dostala sa tam však SNS, ktorá možno nemá taký radikálny extrémistický profil, ale má na svojej kandidátke rôznych ľudí a je to tiež radikálna strana,“ zhodnotil.

Sme rodina pohoreli

Najväčšie fiasko vo voľbách utrpelo hnutie Borisa Kollára Sme rodina. Podľa Mesežnikova však nie je prekvapením to, že hnutie vypadlo z parlamentu, keďže v posledných týždňoch prieskumy ukazovali neustály pokles preferencií, no prekvapujúce je, aký veľmi nízky výsledok dosiahlo.

Skončilo s 2,21 percentami a nemá nárok ani na kompenzáciu volebných nákladov. „Borisovi Kollárovi nakoniec uškodilo to, čo bolo súčasťou jeho imidžu – jeho vzťahy so ženami. Kauzy s jeho bývalými partnerkami ho diskvalifikovali,“ komentoval politológ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie