• Dnes je: Nedeľa 17. októbra 2021 meniny má Hedviga

Smer-SD žiada referendum o skrátení volebného obdobia, vyzbieral podpisy na mimoriadnu schôdzu parlamentu

Smer-SD žiada referendum o skrátení volebného obdobia, vyzbieral podpisy na mimoriadnu schôdzu parlamentu

Predčasné parlamentné voľby by sa potom podľa Fica mali konať najneskôr do 30.

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) v stredu podáva v mene 30 poslancov parlamentu návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze s jediným bodom, ktorým je návrh uznesenia na vyhlásenie referenda.

Predčasné voľby by boli koncom júna

Na stredajšej tlačovej konferencii to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. Cieľom referenda je, ako uviedol, opýtať sa občanov Slovenskej republiky, či sú za to, aby bolo súčasnej vláde skrátené volebné obdobie.

Pod návrh sa podpísalo 26 poslancov Smeru-SD a štyria nezaradení členovia zákonodarného orgánu Ján Podmanický, Filip Kuffa, Štefan Kuffa a Tomáš Taraba.

Referendum chce aj Pellegrini

„Vládna koalícia pravdepodobne odmietne rokovať o tomto bode programu. Ak sa to stane, strana Smer-SD začne rokovať so všetkými zainteresovanými stranami na Slovensku, ktorých súčasná koronakríza a vládne opatrenia postihujú. Nemáme inú odpoveď, pretože u členov vlády neplatí odbornosť, profesionalita, demokratické princípy, iba takýto ústavný nástroj,” priblížil Fico.

Nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) a líder strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini v utorok 24. novembra ozrejmil, že ak bude celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 povinné, strana Hlas-SD by mohla počas čakania pred odbernými miestami spustiť zber podpisov na vyhlásenie referenda.

Doplnil, že to dáva skôr do pozornosti vlády. Strana už v utorok 17. novembra spustila internetovú anketu, v ktorej sa ľudí pýta, či súhlasia so skrátením volebného obdobia NR SR.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie