• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Smer-SD sa pustil do Sulíka, svojim liberálnym postojom k zdražovaniu energií vraj ohrozuje minimálne tretinu domácností

Smer-SD sa pustil do Sulíka, svojim liberálnym postojom k zdražovaniu energií vraj ohrozuje minimálne tretinu domácností

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) svojim liberálnym postojom k zdražovaniu energií, že všetko vyrieši trh, ohrozuje minimálne tretinu domácností. Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) to uviedla v stanovisku, ktoré zaslal jej hovorca Ján Mažgút.

Podľa opozičnej strany Sulík doteraz nepredložil žiadne reálne opatrenia na zmiernenie dôsledkov prudkého nárastu cien energií.

Smer-SD sa obáva, že tretina slovenských domácností nebude schopná plnohodnotne uhradiť kúrenie plynom. Zároveň sú podľa strany ohrozené aj firmy, pre ktoré predstavujú energie najvyššiu nákladovú položku.

Šéfa rezortu hospodárstva sa v stredu 27. októbra opozícia pokúšala odvolať z funkcie, návrh však napokon neprešiel, keďže ho podporilo iba 50 poslancov, 84 poslancov bolo proti a jeden sa zdržal. Podľa Smeru-SD tým koalícia „dáva jasne najavo, že vláda sa rozhodla vydať občanov a firmy vlčím podmienkam voľného trhu“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie