• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Smer-SD, Hlas-SD a SNS chcú kontroly na hranici s Maďarskom, podali návrh na mimoriadnu schôdzu (video)

Smer-SD, Hlas-SD a SNS chcú kontroly na hranici s Maďarskom, podali návrh na mimoriadnu schôdzu (video)

Začiatkom tohto týždňa sa poslanci pokúsili otvoriť mimoriadnu schôdzu k zrušeniu potreby vydávania potvrdení o zotrvaní na našom území migrantom.

13.9.2023 (SITA.sk) - Strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD), Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) a Slovenská národná strana (SNS) podajú návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k nelegálnej migrácii.

Obnovenie kontroly na hranici

Strany požadujú, aby vláda bezodkladne v súvislosti so zákonom o pobyte cudzincov nariadila dočasné obnovenie kontroly hranice Slovenska s Maďarskom, aby sa zabránilo priechodu migrantov na naše územie. Na stredajšej tlačovej besede to uviedol exminister vnútra a sedmička na kandidátke Smeru-SD Robert Kaliňák.

Začiatkom tohto týždňa sa poslanci pokúsili otvoriť mimoriadnu schôdzu k zrušeniu potreby vydávania potvrdení o zotrvaní na našom území migrantom zvolanú úradníckou vládou Ľudovíta Ódora.

Mimoriadnu schôdzu neotvorili

Parlament však nebol uznášaniaschopný, keď sa prezentovalo len 69 zákonodarcov. Na otvorenie schôdze je potrebná nadpolovičná väčšina, čiže 76.

Poslanci strany Smer-SD, niektorí poslanci Hlasu-SD a traja poslanci figurujúci na kandidátke SNS - Tomáš Taraba, Filip Kuffa a Štefan Kuffa sa však neprezentovali.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie