• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Smer nechápe odmietanie spoločného postupu s Hlasom, chce dodať podpisy na odvolanie vlády

Smer nechápe odmietanie spoločného postupu s Hlasom, chce dodať podpisy na odvolanie vlády

Odvolanie vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) je pre Smer-SD politickou prioritou.

21.9.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) je pripravená dodať všetkých 26 podpisov poslancov parlamentu na odvolávanie celej vlády.

Odvolanie vlády je prioritou

V stanovisku o tom informoval Tlačový odbor Smeru-SD, ktorý to označil za začiatok prirodzenej spolupráce Smeru-SD a strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorá odvolávanie vlády iniciuje.

Odvolanie vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) je totiž pre Smer-SD politickou prioritou. Strana však súčasne „očakáva verejné vysvetlenie Hlasu-SD, prečo najskôr žiadal Smer-SD o podporu návrhu na odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS) a potom bez akýchkoľvek dôvodov a súhlasu Smeru-SD stiahol všetky podpisy pod návrhom".

Šanca na 40-percentnú podporu

Smer-SD zároveň berie na vedomie vyhlásenia nezaradených poslancov parlamentu okolo Petra Pellegriniho, ktorí odmietajú spoločný postup Smeru-SD a Hlasu-SD.

Volebná porážka súčasných vládnych strán, nastolenie stability a návrat k právnemu a sociálnemu štátu sú pre Smer dôležitejšie ciele ako návraty do minulosti. Ak má Smer a Hlas šancu na základe absolútne prirodzenej predvolebnej spolupráce získať cca 40-percentnú podporu a v súčinnosti s niektorými mimoparlamentnými stranami, ako je SNS podstatne viac, nie je mu zrejmé, o akom podozrivom kalkule Hlas hovorí," reagovala strana v stanovisku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie