• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Smer bude na mimoriadnej schôdzi žiadať Ódora o odvolanie Hamrana a „čurillovcov“ mimo výkon služby

Smer bude na mimoriadnej schôdzi žiadať Ódora o odvolanie Hamrana a „čurillovcov“ mimo výkon služby

Podľa Fica vyvoláva policajný zásah NAKA so súhlasom Špeciálnej prokuratúry za hranicami našej krajiny vážne pochybnosti o fungovaní demokratického zriadenia SR.

18.8.2023 (SITA.sk) - Strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) bude na pondelňajšej mimoriadnej schôdzi parlamentu žiadať povereného ministra vnútra Ľudovíta Ódora o odvolanie policajného prezidenta Štefana Hamrana z funkcie.

Čaputová by mala vystúpiť v parlamente

Opozičný Smer-SD taktiež požaduje, aby všetci obvinení vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) „tzv. čurillovci“ boli postavení mimo výkon služby. Žiadajú tiež prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby vystúpila v pléne parlamentu a informovala o vzniknutej situácii i opatreniach, ktoré prijala v rámci svojich právomocí.

Taktiež by ju vyzvali k tomu, aby napĺňala základnú povinnosť, a to zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov. Odobrením uznesenia by žiadosť putovala aj k riaditeľovi Slovenskej informačnej služby, ktorý by musel NR SR predložiť správu o bezpečnostnej situácii na Slovensku.

Údajné pochybnosti o demokracii

V Smerom koncipovanom uznesení sa píše, že po štvrtkovom zásahu NAKA so súhlasom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti predstaviteľom Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR či prokuratúry sa prehĺbila ústavná a bezpečnostná kríza na Slovensku.

Ako uvádza v odôvodnení zvolania mimoriadnej schôdze Smer - SD, policajný zásah NAKA so súhlasom Špeciálnej prokuratúry vyvoláva za hranicami našej krajiny vážne pochybnosti o fungovaní demokratického zriadenia SR.

„Tento zásah bude mať ďalekosiahle dôsledky na dôveryhodnosť Slovenska ako demokratickej krajiny," uviedli poslanci Smeru-SD a poslanci okolo Tomáša Tarabu figurujúci na kandidátke Slovenskej národnej strany.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie