• Dnes je: Štvrtok 19. júla 2018 meniny má Dušana

Sme rodina chce vo vianočných reklamách na úvery varovanie pred exekúciami

Sme rodina chce vo vianočných reklamách na úvery varovanie pred exekúciami

Hnutie chce zaviesť povinnosť, aby reklama na spotrebné úvery, pôžičky a finančné leasingy obsahovala preventívne varovné označenie: „Nesplácanie  záväzku môže viesť  k exekúcii a následnému predaju Vášho osobného majetku.

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) - Hnutie Sme rodina chce zakázať reklamu na spotrebné úvery, pôžičky a finančné leasingy v čase od 1. novembra do 24. decembra každého roku. Do parlamentu preto preložili poslanci hnutia novelu zákona o reklame. NR SR o ich návrhu bude rokovať v decembri.

Cieľom návrhu zákona je zakázať reklamu v určitom období a tak ochrániť občanov pred neúmerným zadlžovaním sa, ktoré môže viesť k exekúcii a následnému predaju ich osobného majetku.

Preventívne varovné označenie

Hnutie chce zaviesť povinnosť, aby reklama na spotrebné úvery, pôžičky a finančné leasingy obsahovala preventívne varovné označenie: „Nesplácanie záväzku môže viesť k exekúcii a následnému predaju vášho osobného majetku.“


Predkladatelia argumentujú tým, že obchodné spoločnosti - veritelia ponúkajú občanom v čase pred vianočnými sviatkami formou reklamy „výhodné spotrebné úvery, pôžičky a finančné leasingy“.

Pokrytie nákladov na vianočné darčeky

Cieľom týchto obchodných spoločností - veriteľov je v čase od 1. novembra do 24. decembra kalendárneho roku predať podľa hnutia čo najviac svojich produktov vo forme spotrebných úverov, pôžičiek a finančných leasingov a využiť tak finančnú tieseň občanov s cieľom „výhodne“ im poskytnúť finančné prostriedky na pokrytie nákladov súvisiacich s vianočnými sviatkami.


Na plnenie tohto cieľa obchodné spoločnosti - veritelia využívajú aj reklamu, ktorou informujú občana o výhodnosti svojej ponuky. Využitím „výhodnej“ ponuky sa mnohí občania Slovenskej republiky môžu dostať podľa predkladateľov do zložitej situácie, ktoré môžu viesť k tomu, že nie sú schopní splácať svoje dlhy, za čo im hrozí exekúcia, čo môže mať za následok predaj ich osobného majetku.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie