• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Sme rodina a Smer sa dohodli na spolupráci, na košického župana a primátora Michaloviec podporia rovnakých kandidátov

Sme rodina a Smer sa dohodli na spolupráci, na košického župana a primátora Michaloviec podporia rovnakých kandidátov

V komunálnych voľbách podporí hnutie kandidáta na primátora Michaloviec Dufinca.

19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a hnutie Sme rodina v piatok v Michalovciach podpísali dohodu o predvolebnej a povolebnej spolupráci pre volebné obdobie 2022 – 2026.

Rozvoj KSK a Michaloviec

Hnutie Sme rodina podporí vo voľbách do samosprávy kandidáta na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) súčasného primátora Michaloviec Viliama Zahorčáka a v komunálnych voľbách kandidáta na primátora mesta Michalovce Miroslava Dufinca.

Kandidáti na poslancov do zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja a do Mestského zastupiteľstva v Michalovciach budú vo voľbách uvedení na jednej kandidátnej listine. Informovali o tom v piatok z tlačového odboru strany Smer-SD.

Cieľom spolupráce je podľa tlačovej správy spoločne prispieť k ďalšiemu rozvoju mesta Michalovce a Košického samosprávneho kraja.

Zvyšovanie kvality života v kraji

Dohodu podpísal predseda Okresnej organizácie Smer-SD Peter Voľanský, predseda Martin Dzielavský, Krajský predseda hnutia Sme rodina, kandidát na primátora mesta Michalovce za stranu Smer-SD Miroslav Dufinec a kandidát na predsedu samosprávneho kraja Viliam Zahorčák.

Ten vníma podpis koaličnej dohody ako dôležitú súčasť svojej kandidatúry na post predsedu KSK. „Považujem toto spojenie nielen ako ocenenie úspechov na úrovni riadenia mesta Michalovce, ale aj ako vyjadrenie odhodlania tieto výsledky a skúsenosti preniesť do rozvoja nášho kraja. Pre mňa osobne je to podpora pre víziu programu a projektov. Takého programu, ktorý je a bude zárukou zvýšenia kvality života v Košickom samosprávnom kraji,“ skonštatoval.

Kandidáta na primátora mesta Michalovce podporí aj Slovenská národná strana (SNS). Túto dohodu podpísal Miroslav Dufinec spolu s predsedom Okresnej rady SNS Michalovce Jaroslavom Vaľom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii si vyžiadalo stovky mŕtvych, ich počet ešte porastie (video+foto)

silne zemetrasenie v turecku a syrii si vyziadalo stovky mrtvych ich pocet este porastie video foto

6.2.2023 (Webnoviny.sk) - V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok skoro ráno zasiahlo región a rúcalo budovy na oboch stranách hranice, zahynulo najmenej 360 ľudí. Očakáva sa, že počet obetí ešte porastie.

Otrasy bolo cítiť aj v Káhire

Otrasy s magnitúdom 7,8, ktoré bolo cítiť aj v Libanone či egyptskej Káhire, mali epicentrum severne od tureckého mesta Gaziantep, zhruba 90 kilometrov od hranice so Sýriou.

Geologická služba Spojených štátov (USGS) uvádza, že vychádzali z hĺbky 18 kilometrov. Po zemetrasení nasledovalo podľa tureckých úradov najmenej 20 ďalších otrasov, pričom najsilnejší z nich mal magnitúdo 6,6.

Pátranie v troskách budov

Zemetrasenie v Turecku viedlo k úmrtiu najmenej 76 ľudí v siedmich provinciách, uviedol tamojší úrad pre zvládanie katastrof a núdzových situácií. Podľa jeho informácií je tiež 440 ľudí zranených.

V Sýrii na vládou kontrolovaných územiach je podľa štátnych médií 237 mŕtvych a viac ako 630 zranených. Z povstalcami kontrolovaných území hlásia najmenej 47 mŕtvych. Záchranári v oboch krajinách naliehavo pátrajú po ľuďoch v troskách budov.

Otrasy rúcali domy vo viacerých mestách od sýrskeho Aleppa a Hamá po turecký Diyarbakir viac ako 330 kilometrov na severovýchod.


Počasie