• Dnes je: Štvrtok 02. decembra 2021 meniny má Bibiána

Slovinsko a Taliansko začnú spoločne kontrolovať hranice, chcú zabrániť nelegálnej migrácii

Slovinsko a Taliansko začnú spoločne kontrolovať hranice, chcú zabrániť nelegálnej migrácii

Slovinský minister vnútra Aleš Hojs uviedol, že činnosť hliadok sa začne v priebehu mesiaca.

5.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovinsko a Taliansko oznámili, že onedlho začnú na hraniciach medzi oboma štátmi pôsobiť spoločné hliadky, aby zabránili nelegálnej migrácii.

Ohlásili to po piatkovej schôdzke slovinský minister vnútra Aleš Hojs a jeho talianska kolegyňa Luciana Lamorgeseová. Hneď nebolo jasné, kde budú spoločné hliadky nasadené a koľko policajtov sa na nich bude podieľať. Hojs uviedol, že hliadkovať by mali začať v priebehu mesiaca.

Nelegálni migranti vstupujú do Slovinska z Chorvátska a potom pokračujú do Talianska alebo Rakúska. Na Balkáne uviazli tisíce ľudí utekajúcich pred vojnami a chudobou z Blízkeho východu, Afriky a Ázie a čakajú na príležitosť dostať sa do svojich želaných destinácií.

Slovinský minister vnútra povedal, že spoločné hliadky budú vybavené modernou technológiou a používať budú aj drony, informovala slovinská tlačová agentúra STA. Zámerom je odhaliť najaktívnejších prevádzačov a predísť nelegálnemu prekračovaniu hraníc v nákladných autách a iných vozidlách, konštatoval Hojs.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie