• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Slovenský diplomat Le Hong podozrivý z korupcie sa na vietnamské veľvyslanectvo nevráti

Slovenský diplomat Le Hong podozrivý z korupcie sa na vietnamské veľvyslanectvo nevráti

Otázka ďalšieho zotrvania ekonomického diplomata Quanga Le Honga v štátno-zamestnaneckom pomere s rezortom diplomacie je v štádiu riešenia.

BRATISLAVA 23. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský ekonomický diplomat Quang Le Hong sa na veľvyslanectvo vo Vietname nevráti. Le Hong bol poverený riadením veľvyslanectva, post veľvyslanca je v Hanoji neobsadený.

„V tejto chvíli neuvažujeme o jeho návrate na zastupiteľský úrad SR vo Vietname, v štádiu riešenia je otázka jeho ďalšieho zotrvania v štátno-zamestnaneckom pomere s MZVaEZ SR. Dočasným vedením úradu bol poverený iný diplomat pracujúci na ZÚ Hanoj,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Susko.


Diplomata si zhruba v polovici mája povolalo ministerstvo na konzultácie. Nemecké médiá totiž informovali o podozreniach z korupcie na našom zastupiteľskom úrade vo Vietname. Kto chcel získať turistické víza, mal údajne podľa nemeckých médií platiť tritisíc eur, ak chcel prísť na Slovensko pracovať, malo ho to stáť ešte viac.

Nemecké médiá takisto informovali, že Le Hong, ešte ako poradca vtedajšieho premiéra Roberta Fica, sa zúčastnil aj na stretnutí vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka s vietnamskou delegáciou na Bôriku. Tam malo byť zaparkované auto, ktorým údajne uniesli vietnamského občana Trinh Xuan Thanha z Nemecka, kde žiadal o azyl. Prezident Andrej Kiska v rozhovore pre portál zase uviedol, že vtedajší premiér Fico na neho tlačil, aby Le Honga vymenoval za veľvyslanca.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie