• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Slovensku pomôže vyrovnať sa s dôsledkami pandémie 85,3 mil. eur

Slovensku pomôže vyrovnať sa s dôsledkami pandémie 85,3 mil. eur

Navýšenie operačného programu Efektívna verejná správa pomôže zmenšiť tlak na zdravotný systém.

14.6.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia schválila úpravu piatich operačných programov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a Európskeho sociálneho fondu pre Slovensko a Francúzsko v rámci plánu REACT-EU, čím ich navýšila o viac ako 453 mil. eur.

Ako informuje Komisia, tieto úpravy pomôžu krajinám vyrovnať sa s dôsledkami pandémie koronavírusu, položia základy pre zelenú a digitálnu obnovu a podporia najzraniteľnejších členov spoločnosti.

Na Slovensku pomôže navýšenie operačného programu Efektívna verejná správa o 85,3 mil. eur zmenšiť tlak na zdravotný systém.

Pre 62-tisíc doktorov, zdravotných sestier a iných pracovníkov v prvej línii to znamená kompenzáciu za prácu nad rámec štandardných hodín počas pandémie," uvádza Komisia.

V ďalšom kroku Slovensko plánuje rozdeliť finančné prostriedky Európskeho sociálneho fondu na vybudovanie odolnosti verejnej správy v reakcii na pandemické opatrenia.

Viac k téme: Ekonomické dopady koronavírusu, ESF Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja, Koronavírus, pandemické opatrenia, zdravotníctvo

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie