• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Slovensko symbolicky odovzdalo Ukrajine ďalšie dve samohybné húfnice Zuzana 2 (video+foto)

Slovensko symbolicky odovzdalo Ukrajine ďalšie dve samohybné húfnice Zuzana 2 (video+foto)

Ódor doplnil, že tento deň je dôkazom, že Slovensko je schopné vyrábať modernú a spoľahlivú techniku, ktorá spĺňa aj najprísnejšie medzinárodné štandardy.

Spoločnosť Konštrukta – Defence v utorok Ukrajine odovzdala ďalšie dve samohybné húfnice Zuzana 2 z balíka 16 kusov.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Mária Precner s tým, že všetkých 16 kusov v hodnote približne 92 miliónov eur bude Ukrajine dodaných do konca roka 2024.

Symbolické odovzdanie húfnic

Výrobu húfnic financujú spoločne Dánske kráľovstvo, Nórske kráľovstvo a Spolková republika Nemecko.

Symbolické odovzdanie húfnic sa uskutočnilo v priestoroch spoločnosti Konštrukta – Defence v Dubnici nad Váhom, a to za účasti predsedu vlády SR Ľudovíta Ódora a ministra obrany Martina Sklenára.

Zúčastnili sa aj veľvyslanci krajín, ktoré sa podieľali na financovaní výroby, veľvyslanec Ukrajiny Myroslav Kastran ako aj predstavitelia spoločností zapojených do výroby.

Spojenie síl štyroch krajín

Šéf rezortu obrany Martin Sklenár uviedol, že projekt je spoločným úsilím štyroch krajín, ktoré spojili sily, aby pomohli Ukrajine brániť sa voči ruskej agresii.

„Ide o jasnú prezentáciu našej vôle a záväzku pomáhať Ukrajine tak dlho, ako to bude potrebné. Okrem prioritného cieľa, ktorým je pomoc agresorom napadnutému susedovi, predstavuje objednávka húfnic tiež významný finančný stimul pre slovenský obranný priemysel a dobrú správu pre zamestnanosť a ekonomiku,“ vyhlásil Sklenár.


Ódor doplnil, že tento deň je dôkazom, že Slovensko je schopné vyrábať modernú a spoľahlivú techniku, ktorá spĺňa aj najprísnejšie medzinárodné štandardy.


„To dokazuje aj ďalšia spolupráca Konštrukta – Defence s ukrajinskou spoločnosťou KZVV, ktorej vyústením by mal byť prototyp novej húfnice. Slovenská strana poskytne do tohto projektu svoje know-how a ukrajinská strana svoje rozsiahle výrobné kapacity,“ doplnil predseda vlády.


MO SR informovalo, že okrem aktuálneho projektu už Konštrukta – Defence dodala Ukrajine ďalších osem kusov, teda batériu húfnic, a to na základe kontraktu na komerčný predaj uzatvoreného v júni 2022.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie