• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Slovensko si pripomína leteckú tragédiu pri Hejciach, vyšetrovací spis si pozreli už tisíce ľudí

Slovensko si pripomína leteckú tragédiu pri Hejciach, vyšetrovací spis si pozreli už tisíce ľudí

Pre pandemické opatrenia si výročie tragédie na vrchu Borsó pripomenie iba náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko.

19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Od konca júla 2020 si na stránke Ministerstva obrany SR pozrelo zverejnený vyšetrovací spis leteckej tragédie vojenského špeciálu AN-24 celkovo 18-tisíc ľudí. Šéf rezortu obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) to uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

Reagoval tak na výročie najväčšej leteckej tragédie Slovenska, pri ktorej pred 15 rokmi zahynulo na vrchu Borsó pri maďarskej obci Hejce 42 slovenských vojakov. Príslušníci Ozbrojených síl SR (OS SR) sa vtedy vracali z misie KFOR v Kosove.

„19. január sa pre nás stal jazvou, ktorú nezahojí ani čas a asi neexistujú slová, ktoré môžu zmierniť pretrvávajúcu bolesť blízkych z ich straty,“ uviedol Naď.

Pre pandemické opatrenie si v utorok výročie tragédie pripomenie na vrchu Borsó, na ktorom je na pamiatku vztýčených 42 dubových stĺpov, iba náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko v úzkom kruhu generálov. Minister obrany a prezidentka a hlavná veliteľka OS SR Zuzana Čaputová si uctili pamiatku obetí v areáli rezortu pri Pamätníku zmierenia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie