• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Slovensko sa nachádza v dátovom pekle a prevláda britský variant koronavírusu (video)

Slovensko sa nachádza v dátovom pekle a prevláda britský variant koronavírusu (video)

Prezidentka Zuzana Čaputová po stretnutí s odborníkmi konštatovala, že pandemická situácia na Slovensku je mimoriadne závažná.

16.2.2021 (Webnoviny.sk) - Matematik Richard Kollár po rokovaní v prezidentskom paláci upozornil, že analytikom chýbajú kľúčové dáta o epidemickom stave, a to napríklad o veku pacientov, efektivite trasovania, tiež o tom, kde sa ľudia nakazili alebo či je bezpečné chodiť do obchodu a MHD.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Kollára je Slovensko „v dátovom pekle“, keďže bez dát nie je jasné, či Slovensko čaká ďalšia vlna pandémie.

Virológ Boris Klempa konštatoval, že britský variant koronavírusu na Slovensku prevláda a ešte bude stúpať. Pri brazílskom a juhoafrickom variante vníma vyššiu pravdepodobnosť reinfekcie a menšiu účinnosť vakcíny. Podotkol, že juhoafrická mutácia sa mohla na Slovensku rozšíriť. Tento variant sa potvrdil napríklad v susednom Rakúsku.

Prezidentka Zuzana Čaputová po stretnutí s odborníkmi konštatovala, že pandemická situácia na Slovensku je mimoriadne závažná. Vo svojom príhovore na úvod poukázala na to, že Slovensko v utorok prekročilo hranicu 6-tisíc úmrtí na koronavírus.


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


V boji s Covid-19 na Slovensku už nefunguje nič. Ani lockdown, ani testovanie, ani očkovanie, ani zdravý rozumCOVID oddelenie ako z hororového filmu: Katastrofa menom Slovensko


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie