• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Slovensko pred dvadsiatimi rokmi vstúpilo do OECD, Korčok zhodnotil pozitíva nášho členstva

Slovensko pred dvadsiatimi rokmi vstúpilo do OECD, Korčok zhodnotil pozitíva nášho členstva

Podľa ministra Korčoka bol vstup do OECD pre Slovensko dôležitý aj z hľadiska získavania priamych zahraničných investícií.

14.12.2020 (Webnoviny.sk) - Vstup Slovenskej republiky do Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) bol potvrdením, že krajina urobila od revolučných zmien v roku 1989 veľký pokrok v demokratizácii spoločnosti a pri budovaní trhovej ekonomiky.

Uviedol to šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) v príspevku na sociálnej sieti Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Členstvo zárukou pre investorov

Podľa neho bol vstup do OECD pre Slovensko dôležitý aj z hľadiska získavania priamych zahraničných investícií, ktoré prispievali a stále prispievajú k modernizácii slovenskej ekonomiky.

„Naše členstvo v OECD bolo pre investorov zárukou potrebnej stability a úrovne podnikateľského prostredia na Slovensku. Toto má samozrejme priamy dopad na našu ekonomiku a prosperitu aj dnes,“ pripomenul Korčok.

Rýchlejšie približovanie k štandardom

Šéf rezortu zahraničia doplnil, že členstvo v OECD pomohlo Slovensku nielen pri transformácii centrálne orientovaného hospodárstva, ale aj jednotlivých sektorových politík.

Vďaka tomu sa krajina rýchlejšie približovala k štandardnom Európskej únie (EÚ), čo viedlo aj k uľahčeniu integrácie SR do európskych a transatlantických štruktúr.

Slovenská republika vstúpila do OECD 14. decembra 2000.

© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie