• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Slovensko potrebuje novú národnú nemocnicu v Bratislave, myslia si progresívci a chcú začať odbornú diskusiu

Slovensko potrebuje novú národnú nemocnicu v Bratislave, myslia si progresívci a chcú začať odbornú diskusiu

Poslanci hnutia Progresívne Slovensko (PS).

Slovensko stále potrebuje novú národnú nemocnicu v Bratislave, no je načase naštartovať odbornú diskusiu o tom, aká je pre ňu najvhodnejšia lokalita. Myslí si to expert Progresívneho Slovenska na zdravotníctvo Oskar Dvořák.

„Takéto vážne rozhodnutie bude musieť urobiť až nová vláda, ktorá sa bude opierať o mandát z volieb. Je ale správne, že úradnícka vláda zatiaľ zachraňuje stámilióny z Plánu obnovy, ktoré ohrozilo chaotické riadenie minulých vlád,“ skonštatoval Dvořák.

Reaguje tým na vyjadrenie vicepremiérky pre Plán obnovy Lívie Vašákovej, ktorá priznala, že nová nemocnica na bratislavských Rázsochách sa pravdepodobne pre časovú tieseň nepostaví z Plánu obnovy.

„Už pri zásadnej pripomienke ministra financií Hegera ministrovi zdravotníctva Hegerovi na vyhodenie Rázsoch z Plánu obnovy a jej následné stiahnutie, sme upozorňovali na ohrozenie stoviek miliónov eur, ktoré môžu prepadnúť a požadovali sme záložný plán, ako tieto peniaze zachrániť,“ povedal Dvořák. Ako ďalej doplnil, preto vítajú otvorenú a úprimnú, aj keď nepopulárnu komunikáciu, ktorá rozháňa dymové clony minulej vlády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie