• Dnes je: Piatok 03. decembra 2021 meniny má Oldrich

Slovensko podporuje jednotné pravidlá pre cestovanie v EÚ, má to pomôcť cestovnému ruchu

Slovensko podporuje jednotné pravidlá pre cestovanie v EÚ, má to pomôcť cestovnému ruchu

Podľa štátnej tajomníčky rezortu dopravy Kataríny Brunckovovej spoločný postup krajín EÚ má priniesť obnovu dôvery ľudí v cestovanie a rýchlejšiu a adresnejšiu pomoc podnikom v cestovnom ruchu.

1.3.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo dopravy podporuje jednotné pravidlá pre cestovanie a záchranu cestovného ruchu v krajinách Európskej únie. Ako zdôraznila prostredníctvom sociálnych sietí štátna tajomníčka rezortu dopravy Katarína Bruncková, spoločný postup krajín únie má priniesť obnovu dôvery ľudí v cestovanie, rýchlejšiu a adresnejšiu pomoc podnikom v cestovnom ruchu, ako aj uplatnenie osvedčených postupov z iných krajín a zdieľanie skúseností.

Neformálna Rada ministrov krajín EÚ, zodpovedných za cestovný ruch, na svojom aktuálnom mimoriadnom online zasadnutí otvorila otázku finančnej podpory a presného postupu v krajinách EÚ.

Slovenskú stranu na online rokovaní zastupovala štátna tajomníčka Katarína Bruncková, v ktorej gescii je cestovný ruch na ministerstve dopravy. Spoločné rozhodnutia majú podľa nej za cieľ pomôcť postihnutej oblasti priemyslu, ale aj sa pripraviť na situáciu, kedy pandémia koronavírusu odznie.

Témou diskusie boli okrem iného aj rozvoj harmonizovaných pravidiel a úloha Európskej komisie v tomto smere, finančná pomoc podnikom a podpora kvalifikovaného personálu, ako aj využitie inovatívnych riešení a digitalizácia sektora s cieľom zvýšenia jeho udržateľnosti.

Viac k téme: COVID-19, Koronavírus

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie