• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Slovensko po skúsenosti s totalitou musí pomáhať v boji za slobodu, tvrdí europoslankyňa Lexmann

Slovensko po skúsenosti s totalitou musí pomáhať v boji za slobodu, tvrdí europoslankyňa Lexmann

Poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann (KDH/EĽS) je spoluautorkou rezolúcie Európskeho parlamentu ku Hongkongu.

9.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko vzhľadom na svoju historickú skúsenosť s totalitou má morálnu povinnosť pomáhať v boji za slobodu tým, ktorým je upieraná. Uviedla to vo svojom stanovisku poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann (KDH/EĽS) v súvislosti so schválením rezolúcie Európskeho parlamentu ku Hongkongu.

Rezolúciu, ktorej spoluautorkou je aj Lexmann, europoslanci prijali 8. júla. Stanovisko poskytol Peter Kravčák z jej kancelárie.

Lexmann je presvedčená, že ochrana ľudských práv a dôstojnosti človeka by mala byť primárnym cieľom každého politika nielen na európskej úrovni, ale i v zahraničnej politike. Poukázala, že v rámci rezolúcie sa jej podarilo vyjednať rázne znenie, ktoré zaväzuje európsku zahraničnú politiku k principiálnym postupom voči porušovaniu ľudských práv vo svete.

Jasným príkladom je bojkot Zimných olympijských hier v Pekingu, a to prostredníctvom neúčasti oficiálnych politických špičiek či zohľadnenie ľudskoprávnej situácie v prípadnom pokračovaní ratifikačného procesu investičnej dohody s Čínou,“ priblížila.

Viac k téme: Hongkong

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie