• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Slovensko opäť potrápia búrky, výstraha prvého stupňa je vydaná pre 38 okresov

Slovensko opäť potrápia búrky, výstraha prvého stupňa je vydaná pre 38 okresov

Ojedinele sa očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo  pre ľudské aktivity.

BRATISLAVA 11. júna (WebNoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na pondelok výstrahu prvého stupňa pred búrkami, ktorá platí od 11.00 do 20.00 pre celý Košický a Prešovský.

Výstraha platí aj pre celý Žilinský kraj okrem okresov Bytča a Turčianske Teplice. Búrky sa môžu vyskytnúť aj v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota a Zvolen.


SHMÚ informuje, že ojedinele sa očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo  pre ľudské aktivity. "S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 - 20 m/s (65 - 70 km/h)," uvádza SHMÚ.

Pri spomínaných búrkach je podľa SHMÚ možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Denná teplota sa v pondelok vyšplhá na 26 až 31 stupňov Celzia. Na Orave, v Liptove a severovýchode Slovenska bude okolo 24 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov dosiahne okolo 17 stupňov Celzia. Zafúka prevažne slabý vietor, ktorý však pri búrkach prechodne zosilnie.

 

 

 


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie