• Dnes je: Utorok 29. septembra 2020 meniny má Michal, Michaela

Slovensko nie je banánová republika, reagoval Matovič na vyhostenie ruských diplomatov

Slovensko nie je banánová republika, reagoval Matovič na vyhostenie ruských diplomatov

Konanie niektorých členov ruskej ambasády nemohlo podľa premiéra zostať bez následkov.

11.8.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko je zvrchovaný štát a nie banánová republika, kde sa môžeme vysmievať do tváre diplomatickým pravidlám. Na sociálnej sieti to vyhlásil premiér Igor Matovič (OĽaNO) po tom, ako Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, ktorí konali v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

„V máji, keď Moskva zažívala vrchol útoku Covid-19 a musela zrušiť oslavy 75. výročia, som bez zaváhania zavolal ruskému veľvyslancovi s ponukou na zapožičanie symbolických 75 nových pľúcnych ventilácií ... lebo spolupatričnosť,“ napísal premiér a pokračoval, že, keď bol pred niekoľkými dňami informovaný o činnosti niektorých členov ruskej ambasády či potvrdení zneužitia „našich víz na spáchanie zločinu vraždy v Nemecku, som rovnako bez zaváhania vedel, že takéto konanie nemôže zostať bez následkov“.

Začiatkom leta Denník N napísal, že ruská tajná služba FSB zneužila slovenské víza pri atentáte v Berlíne. Podozrivý komplic z vraždy čečenského azylanta sa do Nemecka v lete 2019 dostal vďaka slovenským vízam pod falošným menom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k téme: FSB Ruská spravodajská agentúra, vyhostenie diplomata

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie