• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Slovensko nemá záujem o inovatívnu diagnostiku rakoviny prsníka, Čekan možno odíde so svojím objavom do USA

Slovensko nemá záujem o inovatívnu diagnostiku rakoviny prsníka, Čekan možno odíde so svojím objavom do USA

Slovenský vedec Pavol Čekan pred z jedným z najprestížnejších rakovinových inštitútov na svete, Memorial Sloan Kettering Cancer Center.

Slovenský vedec Pavol Čekan možno odíde so svojím objavom diagnostikovania rakoviny prsníka do USA.

Slovensko podľa neho nemá záujem o inovatívnu a precíznu diagnostiku pre pacientky s rakovinou, s ktorou prišla jeho firma MultiplexDX international.

Čekan v zahraničí spolupracuje s expertom v RNA biológii a diagnostických metódach a šéfom experimentálnej patológie na jednom z najprestížnejších rakovinových inštitútov na svete, Memorial Sloan Kettering Cancer Center. Čekan to uviedol na sociálnej sieti.

Výsledky klinickej validácie testu

Spolu s expertmi v oblasti diagnostiky rakoviny riešia výsledky klinickej validácie testu pre pacientky s rakovinou prsníka.

„Včera sme spolu intenzívne riešili náš spoločný vedecký článok, ktorý predstaví inovatívnu a precíznu diagnostiku odbornej verejnosti. Spoločne tiež riešime, ako čo najrýchlejšie dostať náš test k pacientkam, v akej podobe a čo by bola najefektívnejšia aplikácia. Samozrejme, hlavný dôraz kladieme na to, aby náš test dokázal určiť tú najsprávnejšiu, najefektívnejšiu a personalizovanú liečbu pre čo najväčšie spektrum pacientiek s rakovinou prsníka,“ potvrdil Čekan.

Profitovať by z toho mohlo aj Slovensko

Čekan uvažuje nad presunom svojej odbornosti do USA. Na Slovensku podľa neho nie je jasný záujem o prospektívnu validáciu testu na Slovensku. Verí, že počas nej by dokázali vyliečiť mnohé onkologické pacientky s rakovinou a to aj inovatívnymi liekmi.


Ak by firma našla spôsob, ako zaplatiť inovatívnu liečbu z eurofondov alebo iných zdrojov, vedia ušetriť peniaze v zdravotnom systéme.


„Ešte logickejšie mi príde, že ak nám takáto validácia pomôže uspieť a dostať čo najrýchlejšie tento test na globálny trh, tak môžeme zamestnať mnoho slovenských vedcov, ktorí by sa vrátili domov zo zahraničia, platili by sme tu doma vyššie dane a odvody a z tohto by profitovalo naše Slovensko,“ uzavrel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie