• Dnes je: Streda 20. októbra 2021 meniny má Vendelín

Slovensko má pre Úniu potenciál, Heger chce eurofondy čerpať rýchlejšie a efektívnejšie

Slovensko má pre Úniu potenciál, Heger chce eurofondy čerpať rýchlejšie a efektívnejšie

Predseda vlády sa stretol s komisárkou Európskej komisie pre súdržnosť a reformy Elisou Ferreirovou.

28.6.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) sa v pondelok 28. júna stretol s komisárkou Európskej komisie pre súdržnosť a reformy Elisou Ferreirovou. Počas stretnutia hovorili aj o nedostatočnom čerpaní finančných prostriedkov z fondov Európskej únie (EÚ).

Heger v tejto súvislosti povedal, že vláda pod jeho vedením chce eurofondy čerpať rýchlo a efektívne. Na stretnutí sa zúčastnila aj podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Programové obdobie 2021 – 2027 a Plán obnovy sú obrovskou príležitosťou posunúť Slovenskú republiku vpred. Finančné prostriedky z tohto balíka chceme použiť čo najefektívnejšie a nepremrhať ani jedno euro,“ zdôraznil premiér.

Podľa eurokomisárky Ferreirovej je pre ďalší rozvoj Slovenska potrebný permanentný dialóg. Skonštatovala, že Slovensko má podľa nej veľký potenciál, nielen geografický, ale aj industriálny a kultúrny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie