• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Slovensko má pod zemou zhruba 2,5 miliardy metrov kubických plynu, krízy sa podľa Hirmana báť nemusíme (video)

Slovensko má pod zemou zhruba 2,5 miliardy metrov kubických plynu, krízy sa podľa Hirmana báť nemusíme (video)

Minister hospodárstva SR Karel Hirman informuje o aktuálnom stave zásob plynu na Slovensku a pripravenosti na ďalšiu vykurovaciu sezónu.

Slovensko má aktuálne pod zemou zhruba 2,5 miliardy metrov kubických plynu. Ako ďalej v utorok na tlačovej besede informoval dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman, pripravenosť v zásobách plynu je na takej úrovni, ako býva na začiatku novej vykurovacej sezóny.

K 1. novembru tohto roka by pritom zásoby plynu mohli stúpnuť na 4 miliardy metrov kubických, celoročná spotreba Slovenska je na úrovni 5 miliárd metrov kubických. „Spolu s diverzifikačnými kontraktmi môžeme už teraz povedať, že sme na nasledujúcu vykurovaciu sezónu, čo sa týka plynu, zabezpečení, nemusia sa spotrebitelia obávať žiadnej krízy,“ skonštatoval Hirman.

Ako dodal, podľa nariadenia Európskej komisie, ktoré prijala po vypuknutí energetickej krízy, Slovensko by k začiatku vykurovacej sezóny malo mať v zásobníkoch 1,7 miliardy metrov kubických plynu. Túto hodnotu prekračujeme už aktuálne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie