• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení OSN za odsúdenie ruskej agresie, minister Korčok silný text uvítal

Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení OSN za odsúdenie ruskej agresie, minister Korčok silný text uvítal

Valné zhromaždenie 2.

3.3.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko hlasovalo na Valnom zhromaždení Organizácie spojených národov (OSN) za odsúdenie ruskej agresie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zároveň podporilo suverenitu, nezávislosť a teritoriálnu integritu Ukrajiny. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) v tlačovej správe.

„Vítam silný text rezolúcie jasne konštatujúci porušenie Charty OSN Ruskou federáciou. 141 štátov vrátane Slovenska vyzýva na okamžité ukončenie agresie a stiahnutie ruských vojsk z územia nášho suseda. Ruská federácia musí pochopiť, že medzinárodné spoločenstvo dôrazne odmieta jej vojnu voči Ukrajine. Apelujem na Rusko, aby sa vrátilo k rešpektovaniu medzinárodného práva,“ uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok.

Prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti Facebook napísala, že „globálne spoločenstvo má jasno v tom, kto vojnu začal a rozumie dôvodom, prečo ju musí čo najskôr ukončiť". Svet sa spojil. Drvivá väčšina krajín sveta odsúdila agresiu, ktorú ruské politické vedenie spustilo proti Ukrajine a vyzvala Rusko bezodkladne stiahnuť svoje vojská z územia nášho suseda. Rezolúciu s touto urgentnou mierovou výzvou na pôde Organizácie Spojených národov dnes podporilo 141 krajín sveta vrátane Slovenska. Iba 5 štátov bolo proti," uviedla.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie