• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

Slovensko ešte nemá rozhodnutie eurokomisie, týka sa investičnej pomoci pre automobilku Volvo

Slovensko ešte nemá rozhodnutie eurokomisie, týka sa investičnej pomoci pre automobilku Volvo

Slovensko stále čaká na rozhodnutie Európskej komisie v súvislosti s ohlásenou investičnou pomocou vo výške 267 mil. eur pre automobilku Volvo.

Vláda ju pritom schválila ešte začiatkom júla tohto roka, v ten istý deň, ako bola investícia na východnom Slovensku v sume približne 1,2 mld. eur, ohlásená. Známy nie je nateraz ani predpokladaný dátum prijatia konečného rozhodnutia zo strany Európskej únie.

„Európska komisia je v tejto veci v kontakte so slovenskou stranou. Vzhľadom na prebiehajúce posudzovanie nemôžeme poskytnúť viac podrobností ani predvídať výsledok,“ uviedla pre agentúru SITA Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Zastúpenia Európskej Komisie v SR.

Automobilka Volvo potvrdila výstavbu nového závodu na východe Slovenska začiatkom júla. Do roku 2026 chce u nás preinvestovať okolo 1,2 mld. eur a priamo vytvoriť 3 300 pracovných miest. Produkovať bude elektrické automobily.


Štart výstavby je plánovaný na rok 2023. Sériová výroba ďalšej generácie čisto elektrických automobilov Volvo Cars by mala byť realitou v roku 2026. Závod je plánovaný na produkciu do 250 000 vozidiel ročne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie