• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Slovensko dospelo a jeho vízia podľa Remišovej pomáha formovať Európsku úniu, máme v nej silný hlas

Slovensko dospelo a jeho vízia podľa Remišovej pomáha formovať Európsku úniu, máme v nej silný hlas

Vo svojom stanovisku ku Dňu Európy si Veronika Remišová pripomenula príhovor francúzskeho ministra zahraničia Roberta Schumana.

9.5.2022 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová hodnotí, že Slovensko dospelo a jeho vízia pomáha formovať Európsku úniu. Zhodnotila to vo svojom stanovisku, ktoré poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí ku Dňu Európy.

Dôležité hodnoty Schumana

Podľa predsedníčky sú aj dnes hodnoty, ktoré vo svojom prejave pred 72 rokmi načrtol francúzsky minister zahraničia Robert Schuman aktuálne a dôležité. Schuman vo svojom pláne hovoril o zjednotenej Európe, o potrebe mieru, aj o konkrétnych možnostiach, ako ho dosiahnuť.

„Schumanov odvážny prejav položil základy dnešnej Európskej únie. Na to, aby sa zrodili veľké veci, je potrebná vízia, odvaha a po druhej svetovej vojne bol potrebný aj duch zmierenia a odpustenia. Spojiť dvoch bývalých nepriateľov – Francúzsko a Nemecko – to chcelo od vtedajších lídrov naozajstnú odvahu, ale predovšetkým pokoru. Nepozerať sa na históriu svojich konfliktov, ale na spoločnú budúcnosť v mieri, slobode a prosperite pre všetky národy Európy,“ objasnila Remišová a podotkla, že Slovensko je členom tohto spoločenstva 18 rokov.

Slovensko má v Únii silný hlas

Dôležitosť byť členom Európskej únie vníma podľa Remišovej spoločnosť najmä dnes, keď Rusko napadlo Ukrajinu a vojnou sa vyhráža aj Slovensku.

„Nikdy sme nepotrebovali jednotu, podporu a spoločné riešenia tak, ako dnes. Slovensko má dnes v Európskej únii svoj silný hlas a sme to práve my, ktorí presadzujeme spoločný postup a navrhujeme efektívne riešenia pri utečeneckej kríze. Sila krajiny sa nemeria veľkosťou, ale silou odvahy a vízie,“ poznamenala.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie