• Dnes je: Nedeľa 01. októbra 2023 meniny má Arnold

Slovensko by sa malo úplne zbaviť závislosti od ruského plynu, ropy a jadra, myslí si 44 percent opýtaných

Slovensko by sa malo úplne zbaviť závislosti od ruského plynu, ropy a jadra, myslí si 44 percent opýtaných

Prieskum ukázal, že 48,3 percenta respondentov je názoru, že by vláda takéto rozhodnutie spraviť nemala.

19.9.2023 (SITA.sk) - Vyše 44 percent občanov Slovenska si myslí, že budúca vláda by mala urobiť rozhodnutie, ktorým by sa Slovensko úplne zbavilo závislosti od ruského plynu, ropy a jadrového paliva.

Z toho 24,3 percenta opýtaných si myslí, že by toto rozhodnutie mala vláda urobiť určite a 19,9 percenta uviedlo, že by asi mala. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Ako pre reláciu televízie Joj24 Volebná encyklopédia Slovenska.

Viac ľudí je proti

Prieskum ďalej ukázal, že 48,3 percenta respondentov je názoru, že by vláda takéto rozhodnutie spraviť nemala.

Z nich 30,1 percenta si myslí, že by to vláda nemala spraviť určite a 18,2 percenta uviedlo, že by to vláda asi nemala urobiť.

Agentúra vykonávala prieskum od 5. do 11. septembra na vzorke tisíc respondentov.

To, či by vláda mala urobiť rozhodnutie, na základe ktorého by sa Slovensko zbavilo závislosti od ruského plynu, ropy a jadrového paliva, nevedelo posúdiť sedem percent respondentov.

Mladší a vzdelaní

Výsledky prieskumu ukazujú, že respondenti, ktorí sú za takéto rozhodnutie, sú mierne nadpriemerne ženy, mladší respondenti od 18 do 33 rokov a tiež opýtaní vo veku 34-49 rokov a vysokoškolsky vzdelaní.

Mierne nadpriemerne to sú aj obyvatelia Bratislavského kraja či voliči Progresívneho Slovenska, strany Sloboda a Solidarita, OĽANO a priatelia a Kresťanskodemokratického hnutia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Výsledok nad 15 percent stranu Hlas-SD nesmierne teší, so Slovenskom sa údajne nič zle nestane (video)

vysledok nad 15 percent stranu hlas sd nesmierne tesi so slovenskom sa udajne nic zle nestane video

1.10.2023 (SITA.sk) - Výsledok nad 15 percent stranu Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) nesmierne teší.

Záväzok pre členov Hlasu

Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini opäť zopakoval, že bez jeho strany nebude možné zložiť akúkoľvek vládu. Ako sám uviedol, na jednej strane ich to teší, na druhej strane je to pre členov Hlasu-SD veľký záväzok. Pellegrini pogratuloval predsedovi strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robertovi Ficovi k predbežnému víťazstvu v parlamentných voľbách.

Gratulácia smerovala aj ostatným politickým subjektom, ktoré prekročili hranicu potrebných päť percent na vstup do parlamentu. Šéf Hlasu-SD zároveň ubezpečoval voličov, že po aktuálnych výsledkoch volieb nemusí zavládnuť panika, strach a taktiež si nemusí nikto baliť kufre a opúšťať Slovensko.

"Nič zlé sa so Slovenskom nestane"

„Nič zlé sa so Slovenskom nestane. V Hlase-SD dáme pozor na to, aby sa Slovensko nevrátilo k starým chybám," zdôraznil Pellegrini. Zároveň by mu dávalo logiku, že by sa Smer-SD pri zostavovaní budúcej vlády obrátil v prvom rade naňho. Líder Hlasu-SD je však stále presvedčený o tom, že v jednej vláde nemôžu sedieť dvaja expremiéri.

„Nefungovalo to Ivete Radičovej s Mikulášom Dzurindom, nefungovalo to Igorovi Matovičovi s Eduardom Hegerom," dodáva.


Počasie