• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Slovensko bude v cestnej cyklistike zastupovať na majstrovstvách sveta v Glasgowe asi len Peter Sagan

Slovensko bude v cestnej cyklistike zastupovať na majstrovstvách sveta v Glasgowe asi len Peter Sagan

Takýto spoločný šampionát sa odteraz bude konať raz za štyri roky, vždy vložený medzi dve olympiády.

21.6.2023 (SITA.sk) - Jednu jedinú miestenku získalo Slovensko pred tohtoročné majstrovstvá sveta v cyklistike v škótskom Glasgowe v kategórii muži-elite na ceste.

Keďže v rebríčku krajín patrila k 20. júna až 32. priečka, na svetovom šampionáte môže nasadiť iba jedného pretekára.

Šanca na druhú miestenku žije

V kategórii jazdcov do 23 rokov má Slovensko právo pustiť na štart piatich pretekárov a medzi juniormi troch. Upozornil na to špecializovaný web cycling-info.sk, podľa ktorého v časovkách môžu Slováci postaviť po dvoch jazdcov.

"Slovensko napriek tomu ešte má šancu zabojovať o druhú miestenku, ak krajiny nevyužijú svoje právo štartu. Vlani získalo toto právo až šesť krajín za Top 30," upozornil spomenutý portál.

Očakáva sa, že jediné slovenské miesto obsadí trojnásobný svetový šampión Peter Sagan, pre ktorého je aktuálna sezóna rozlúčkou s profipelotónom.

Prvé spoločné majstrovstvá sveta

Prvých desať krajín z rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) môže v súťaži mužov-elite nasadiť po ôsmich jazdcov, druhá desiatka po šiestich a tretia po štyroch. Krajiny od 30. do 50. pozíciu majú právo iba na jedného pretekára.

Chýbať nebude ani dráhová a cestná paracyklistika, cyklotrial či cyklilstika BMX. Takýto spoločný šampionát sa odteraz bude konať raz za štyri roky, vždy vložený medzi dve olympiády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie