• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Slovensko bude mať zástupcu v hokejovej Lige majstrov, voľnú kartu namiesto Zvolena dostal Slovan

Slovensko bude mať zástupcu v hokejovej Lige majstrov, voľnú kartu namiesto Zvolena dostal Slovan

Vedenie malo do konca apríla vyhradené miesto aj pre slovenského majstra, potom ho však nahradilo voľnou kartou pre majstra Ukrajiny.

10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Vedenie hokejovej Ligy majstrov udelilo voľnú kartu Slovanu Bratislava a "belasí" sa tak v edícii 2021/2022 predstavia v základnej F-skupine s českým Třincom, švédskym Leksandom a švajčiarskym Fribourgom. Informáciu priniesli predstavitelia LM prostredníctvom tlačovej správy.

Nahradí bieloruský klub

Slovan Bratislava v súťaži nahradí bieloruský klub Junosť Minsk, ktorému vedenie LM odoprelo účasť a ako dôvod uviedlo nestabilnú situáciu v krajine. Do Ligy majstrov tak nejde majstrovský Zvolen, vicemajster z Popradu ani bronzové Michalovce. Slovan v uplynulej sezóne slovenskej extraligy obsadil konečnú 4. priečku.

"Pridelenie voľnej karty pre Slovan Bratislava nám dovoľuje v súťaži opäť privítať Slovensko, kde má hokej hlbokú tradíciu. Slovan je známa značka, ktorá v nasledujúcej sezóne oslávi sté výročie od svojho založenia. Klub prejavil veľký záujem prezentovať sa na európskej scéne účasťou v Lige majstrov. Preto sme sa rozhodli udeliť mu voľnú kartu,“ uvádza sa v stanovisku vedenia súťaže.

Dôvod absencie Slovenska je neznámy

Vedenie LM malo do konca apríla vyhradené miesto aj pre slovenského majstra, potom ho však nahradilo voľnou kartou pre majstra Ukrajiny. Dôvod absencie slovenského klubu v tejto súťaži doteraz nebol prezentovaný. Slovensko nemalo mať svojho zástupcu už v LM 2020/2021, ktorú napokon pre pandémiu koronavírusu vôbec neodohrali.


Právo štartu vtedy odmietla využiť Banská Bystrica a vedenie Tipsport ligy iný klub do nadnárodnej súťaže neponúklo. Doteraz v hokejovej Lige majstrov zastupovali Slovensko len tri kluby - HC Košice, HK Nitra a HC 05 Banská Bystrica.

Prvý zápas v LM by mal Slovan odohrať 27. augusta na ľade Leksandu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie