• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Slovensko bude aj naďalej pokračovať vo výcviku ukrajinských vojakov v rámci misie EUMAM UA

Slovensko bude aj naďalej pokračovať vo výcviku ukrajinských vojakov v rámci misie EUMAM UA

Vláda v piatok schválila návrh z dielne Ministerstva obrany SR a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

14.4.2023 (SITA.sk) - Slovensko bude aj naďalej pokračovať vo výcviku príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl. Vláda v piatok schválila návrh z dielne Ministerstva obrany (MO) SR a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR na vyslanie príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR do vojenskej asistenčnej misie Európskej únie (EÚ) pre Ukrajinu na územie členských štátov EÚ a na vyslovenie súhlasu s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území SR určených na plnenie úloh vojenskej asistenčnej misie EÚ pre Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako sa píše v predloženom materiáli, cieľom návrhu je zabezpečiť účasť OS SR vo vojenskej asistenčnej misii EÚ pre Ukrajinu a naplniť tak urgentné požiadavky Ukrajinských ozbrojených síl v oblasti výcviku a súčasne posilniť ich kapacity v boji za obnovenie teritoriálnej integrity Ukrajiny v medzinárodne uznaných hraniciach.

MO SR a MZVaEZ SR v materiáli uviedli, že sa po nevyprovokovanej ruskej vojenskej agresii voči Ukrajine demokratické krajiny vrátane SR postavili na stranu brániacej sa Ukrajiny.

„V súčasnej situácii potrebuje Ukrajina okrem nevyhnutných dodávok zbraní najmä dostatok príslušníkov vlastných ozbrojených síl, ktorí prešli príslušným výcvikom. V tejto súvislosti bolo členskými štátmi EÚ schválené vytvorenie vojenskej asistenčnej misie EUMAM UA, ktorej cieľom je poskytnúť príslušníkom Ukrajinských ozbrojených síl potrebný výcvik,“ vysvetlili ministerstvá s tým, že SR začala poskytovať výcvik Ukrajinským ozbrojeným silám formou mnohonárodného vojenského cvičenia v októbri 2022 a bude v ňom pokračovať i naďalej v rámci misie EUMAM UA.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie