• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Slovenskí policajti v spolupráci s rakúskymi a nemeckými kolegami rozložili gang prevádzačov

Slovenskí policajti v spolupráci s rakúskymi a nemeckými kolegami rozložili gang prevádzačov

Členovia organizovanej skupiny sa obohatili o vyše 1 500 až 2 000 eur za jedného migranta.

16.9.2021 (Webnoviny.sk) - Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície rozložili desaťčlennú organizovanú skupinu prevádzačov.

Podľa zistení polície pôsobila minimálne od roku 2018 a jej členmi mali byť nielen Slováci, ale aj cudzí štátni príslušníci pochádzajúci z arabských krajín - Sýrie, Tuniska a Egypta s udelenými pobytmi v Európskej únii.

Výsledok dlhodobej spolupráce

Členov organizovanej skupiny zadržali a obvinili po dlhodobej spolupráci s partnerskými útvarmi Polície Rakúskej republiky a Nemeckej spolkovej republiky.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Ešte v prvej polovici tohto roka policajti na území Slovenska vykonali viacero procesných úkonov a zadržali aj viacero osôb.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii členov organizovanej skupiny obvinil zo zločinu prevádzačstva spáchaného závažnejším spôsobom.

Šiestich stíhajú väzobne

Ďalšie zadržania vykonali v posledných dňoch po návrate obvinených zo zahraničia na hraničnom priechode Jarovce - Kittse.

Príslušníkom Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii sa doposiaľ podarilo zadokumentovať prevoz minimálne 80 nelegálnych migrantov cez takzvanú „zelenú hranicu“ z územia Slovenskej republiky do Rakúska.

Podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania sa členovia organizovanej skupiny obohatili o vyše 1 500 až 2 000 eur za jedného migranta, takže zisk tejto skupiny bol vo výške približne 160-tisíc eur.

Šiesti z obvinených sú stíhaní väzobne, pričom po preukázaní viny hrozí všetkým členom organizovanej skupiny trest odňatia slobody vo výške sedem až 10 rokov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie