• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Slovenskí futbalisti spoznali miesto generálky na majstrovstvá Európy, bude to blízko Bratislavy

Slovenskí futbalisti spoznali miesto generálky na majstrovstvá Európy, bude to blízko Bratislavy

Už istý čas je známe, že zverenci trénera Štefana Tarkoviča odohrajú 6.

18.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia už pozná dejisko svojej generálky pred účinkovaním na tohtoročných majstrovstvách Európy. Už istý čas je známe, že zverenci trénera Štefana Tarkoviča odohrajú 6. júna prípravný duel v Rakúsku proti domácemu výberu, jeho dejiskom napokon bude viedenský štadión Ernsta Happela.

Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Po súboji sa presunú do Dublinu

Slováci sa po súboji presunú do írskeho Dublinu, v ktorom budú mať svoj hlavný stan počas tohtoročného Eura. Slovenský tím na ME nastúpi 14. júna proti Poliakom a o štyri dni neskôr proti Švédom práve v Dubline, o ďalších päť dní proti Španielom v Bilbau.

Slovenská a rakúska futbalová reprezentácia doteraz odohrali štyri vzájomné stretnutia, obaja súperi si pripísali po jednom triumfe a dve merania síl sa skončili nerozhodne. Ani raz nešlo o súťažný zápas, všetky mali prívlastok prípravný. Päťdesiattisícový štadión Ernsta Happela bol dejiskom aj ostatného zápasu oboch tímov, v novembri 2016 sa stretnutie skončilo bez gólov.

Predtým sa slovensko-rakúske súboje konali aj v Klagenfurte (august 2011), Bratislave (marec 2004) a Grazi (marec 2002).

Na štadióne odohrali finále ME 2008

Ako upozorňuje web futbalsfz.sk, štadión Ernsta Happela bol v minulosti dejiskom šiestich finálových zápasov európskych pohárových súťaží a hralo sa tam aj finále ME 2008. Reprezentácia Československa odohrala vo Viedni spolu šestnásť zápasov, z toho desať na štadióne Ernsta Happela, ostatné na legendárnom Hohe Warte Stadion.

Prvým Slovákom, ktorý v reprezentačnom drese nastúpil vo viedenskom Pratri bol v septembri 1934 Štefan Čambal, o dvanásť rokov neskôr na ňom absolvoval reprezentačnú premiéru v drese ČSR Ladislav Kubala.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie