• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Slovenskí futbalisti si na jar v prípravných zápasoch pred Ligou národov zmerajú sily so severskými súpermi

Slovenskí futbalisti si na jar v prípravných zápasoch pred Ligou národov zmerajú sily so severskými súpermi

Marcové prípravné zápasy s Nórskom a Fínskom budú poslednou previerkou slovenských futbalistov pred júnovým štartom Ligy národov.

22.12.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v marcovom asociačnom termíne dve prípravné stretnutia. Vo štvrtok 25. marca 2022 v Osle nastúpi proti reprezentácii Nórska, o štyri dni neskôr 29. marca sa predstaví v španielskej Murcii v prípravnom zápase s Fínskom.

Dve prehry a jedna výhra s Nórmi

Marcové prípravné zápasy s Nórskom a Fínskom budú poslednou previerkou slovenských futbalistov pred júnovým štartom 3. ročníka Ligy národov 2022/2023. Informoval o tom web Slovenského futbalového zväzu.

Dejiskom marcového stretnutia bude domovský stánok nórskej futbalovej reprezentácie s názvom Ullevaal Stadion. Duel Slovákov s Nórmi bude štvrtým vzájomným stretnutím týchto súperov v doterajšej histórii.

Pred viac ako dvadsiatimi rokmi podľahol výber trénera Jozefa Adamca v Osle domácej reprezentácii 0:2, v marci 2010 dokázali severania zvíťaziť na štadióne v Žiline 1:0, v dosiaľ poslednom vzájomnom dueli, v novembri 2017 pri reprezentačnej rozlúčke Jána Ďuricu zaznamenali Slováci víťazstvo 1:0.

Pôvodne bol štvrtý vzájomný zápas týchto súperov na programe 6. júna 2020, Európska futbalová únia (UEFA) však nakoniec v dôsledku prepuknutia pandémie v Európe júnový asociačný termín zrušila a zápas sa nehral.

Severania do Kataru nepostúpili

Z Osla sa výprava slovenskej futbalovej reprezentácie presunie do Murcie - mesta na juhovýchode Španielska - dejiska prípravného stretnutia s Fínskom. S týmto súperom odohrali Slováci doteraz tri vzájomné zápasy.

Vo februári 1998 na neutrálnej pôde v cyperskej Larnake zvíťazili zverenci trénera Jankecha nad Fínskom 2:0, v auguste 1998 sa na košickom štadióne v košickom Čermeli zrodila bezgólová remíza 0:0 a v novembri 2014 zakončil tím trénera Kozáka úspešný kalendárny rok v Žiline výhrou nad 2:1 nad Fínskom.

Dejiskom marcového zápasu bude Estádio Enrique Roca de Murcia, domovský štadión druholigového španielskeho klubu Real Murcia, s kapacitou 31-tisíc miest.

Aktuálne patrí Nórsku v renkingu FIFA 41. miesto, Fínsko je na 58. mieste. V ostatnej kvalifikácii o postup na MS 2022 sa umiestnili obidva severské tímy zhodne na nepostupovom 3. mieste (Nórsko v G-skupine za Holandskom a Tureckom, Fínsko v D-skupine za Francúzskom a Ukrajinou).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie