• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Slovenskí futbalisti sa dočkajú divákov, na kvalifikačné zápasy môže prísť takmer 17-tisíc osôb

Slovenskí futbalisti sa dočkajú divákov, na kvalifikačné zápasy môže prísť takmer 17-tisíc osôb

V septembrových dueloch kvalifikácie o postup na MS 2022 môže byť Národný futbalový štadión v Bratislave naplnený najviac na na 75 percent maximálnej kapacity.

17.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský futbalový zväz (SFZ) sa rozhodol septembrové domáce stretnutia slovenskej reprezentácie v kvalifikácii o postup na MS 2022 organizovať s naplnením kapacity bratislavského Národného futbalového štadióna na 75 percent.

V prvej polovici septembra sa tak na súboje proti Chorvátom (4.9.) a Cyperčanom (7.9.) dostane do hľadiska takmer 17-tisíc osôb. Informáciu priniesol SFZ na svojom oficiálnom webe.

"Slovenský futbalový zväz v maximálnej miere dlhodobo podporuje očkovanie ako v súčasnosti jedinú dostupnú a bezpečnú formu možného návratu do života bez prísnych obmedzení, samozrejme len pre ľudí bez existujúcich zdravotných komplikácií.

Pri možnej rôznorodosti názorov vo fanúšikovskej verejnosti SFZ pristúpil pri vstupe na štadión k uplatneniu trojúrovňového pravidla OTP (osoby plne zaočkované, testované alebo tie, ktoré prekonali COVID-19). Je v záujme slovenského futbalu a slovenského športu, aby sa opäť nadviazalo spojenie tribún a ihriska samozrejme pri rešpektovaní existujúcich pravidiel a opatrení, veď futbal sa hrá pre ľudí. A slovenskí futbalisti v dvojzápase s Chorvátskom a Cyprom budú potrebovať podporu tribún," uviedol zväz.

SFZ tiež pripomenul, že na základe rozhodnutia Európskej futbalovej únie (UEFA) a Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) nie je povolená účasť priaznivcov hostí. V Bratislave sa teda na štadión nedostanú fanúšikovia súpera a rovnako tak sa Slováci nedostanú 1. septembra na duel Slovinsko - Slovensko v Ľubľane.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie