• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Slovenskí futbalisti do 21 rokov uspeli proti Severnému Írsku, udržali sa v hre o postup

Slovenskí futbalisti do 21 rokov uspeli proti Severnému Írsku, udržali sa v hre o postup

Mladí Slováci sa udržali v hre o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy.

26.3.2022 (Webnoviny.sk) - Čo v septembri súperovi požičali, to si teraz zobrali naspäť. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov pred polrokom prehrali v Severnom Írsku 0:1 v C-skupine kvalifikácie ME 2023 tejto vekovej kategórie. V piatok v Žiline rovnakého súpera zdolali 2:1 a rovnako ako vlani Severní Íri, aj teraz Slováci strelili víťazný gól z pokutového kopu. Jeho autorom bol v 86. minúte Jakub Kadák.

Odplata z pokutového kopu

"Nemáme nikoho určeného na pokutové kopy. Jano Bernát a Maťo Trusa už v tom čase neboli na ihrisku, tak som si to vzal ja," skonštatoval Jakub Kadák na webe futbalsfz.sk. "Bol to dobrý zápas a dobre pre nás, že aj víťazný. Zdobilo nás najmä vysoké napádanie. Penalta? Až teraz som si uvedomil, že aj my sme u nich prehrali gólom z pokutového kopu. Je to paradox a možno aj taká naša odplata," zhodnotil Matej Trusa.

Mladí Slováci sa udržali v hre o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie. Tréner Jaroslav Kentoš vyjadril spokojnosť najmä s hrou v prvom polčase. "Vzadu sme súpera nepustili do žiadnej šance a dokázali si vytvoriť veľa gólových príležitostí. Škoda, že sme nestrelili ešte nejaký gól navyše. V druhom polčase sme začali pasívne a boli sme potrestaní vyrovnávajúcim gólom. V závere sme boli radi, že sme z pokutového kopu zvrátili zápas v náš prospech," povedal Kentoš do mikrofónu JOJ Šport.

Španieli rozstrieľali Litovčanov

V tabuľke C-skupine majú Slováci 12 bodov a patrí im 2. priečka. Vedúci Španieli nazbierali 18 bodov, v piatok večer doma v Tolede rozstrieľali Litovčanov 8:0. Práve Slováci a Španieli proti sebe nastúpia v utorok 29. marca, hrať sa bude tiež v Žiline.

Doteraz nazbierali 15 bodov aj mladí Rusi, tí však na základe verdiktu riadiaceho orgánu súťaže nepokračujú v kvalifikácii. Nemali by byť pre Slovákov prekážkou v boji o 2. priečku tabuľky a prípadný priamy postup na šampionát či účasť v baráži.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie