• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Slovenské Zlatíčko mieri vlakom do Číny

Slovenské Zlatíčko mieri vlakom do Číny

Najväčší slovenský producent minerálnych a pramenitých vôd BUDIŠ a.

16.11.2021 (Webnoviny.sk) - Dojčenská voda Zlatíčko z portfólia slovenskej firmy BUDIŠ a. s. prenikla na čínsky trh. Prvých takmer 736 ton tejto vody na 984 paletách dnes vyráža zo Slovenska a do Číny dorazí o 25 dní. Zlatíčko odchádza do Číny zo železničného terminálu Metrans v Dunajskej Strede a po železnici prejde spolu 10 000 kilometrov. Ide o prvú dodávku takéhoto druhu, ktorá poputuje do Číny práve po železnici.

"Slovensko je vodná veľmoc. Máme portfólio minerálnych a pramenitých vôd, ktoré pokrýva celé známe spektrum. Tento prvý obchodný prípad to potvrdzuje a veríme, že dojčenská voda Zlatíčko si v Číne nájde svojich priaznivcov. Je to náš špičkový produkt a spĺňa tie najprísnejšie kritériá kvality, aké pri minerálnych a pramenitých vodách platia," povedal Miroslav Berzedy zo spoločnosti BUDIŠ a. s. a dodal, že prelomový je zároveň aj spôsob dopravy. Podobné komodity sa z Európy do Číny doteraz spravidla transportovali lodnou dopravou. Tá však trvá minimálne 6 týždňov a nesie so sebou aj veľkú uhlíkov stopu. BUDIŠ a. s. bude dodávať dojčenskú vodu do Číny iba vlakom. Tento spôsob dopravy podporujú obidve strany.

Prameň dojčenskej vody Zlatíčko sa nachádza v pohorí Považského Inovca a do fliaš sa plní v Lúke. Vďaka svojej výnimočnej kvalite spĺňa najprísnejšie kritériá čistoty vody. Voda má prirodzene nízky obsah minerálov a je vhodná pre plnohodnotný denný pitný režim nielen dieťatka, ale aj mamičky. Ako dojčenská voda spĺňa najprísnejšie kritériá a je vhodná aj na prípravu detských pokrmov bez potreby prevárania.

BUDIŠ a. s. exportoval doteraz svoju dojčenskú vodu len do Česka a Maďarska. Prienik na čínsky trh je teda unikátnou udalosťou. Tento obchod sprostredkovala spoločnosť Friends of Hebei s. r.o., ktorú vlastní skupina IPEC Group. Významne prispel aj pán Lyu Pengan z kooperačnej zóny Zhongjie v provincii Hebei v okrese Cangzhou. Čínska strana si za svojho prepravcu vybrala spoločnosť GEFCO, ktorá si dala záväzok, že vyprodukovaný objem CO? vykompenzuje investíciou do zelených projektov. Zaujímavosťou tejto prepravy je aj využitie špeciálnych GPS zariadení, ktoré klienta počas celej cesty v reálnom čase informujú o polohe, teplote, otrasoch či náklonoch paliet.

V krajine bude dojčenskú vodu Zlatíčko dodávať distribučná spoločnosť Tianju Group, ktorá momentálne pokrýva 5 čínskych provincií od severozápadnej až po severovýchodnú Čínu so zámerom stať sa čínskym lídrom v oblasti dojčenských a minerálnych vôd.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie